• USD 36.6
  • EUR 38.5
  • GBP 44.6
Спецпроєкти

Окупанти стягнули 275 одиниць військової техніки на Донбасі

Станом на 15 січня російські найманці в ОРДЛО розмістили 275 одиниць військової техніки з порушенням ліній відведення

Реклама на dsnews.ua

Про це свідчать дані української сторони Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню (СЦКК), які наводить штаб ООС, передає "ДС".

Українська сторона СЦКК наголошує, що збройні формування Російської Федерації на окупованому сході вчергове порушують мінські домовленості.

Так, протягом суботи було додатково виявлено та зафіксовано розміщення в ОРДЛО 275 одиниць військової техніки збройних формувань РФ, яка розміщена з порушенням.

"У порівняні з минулою добою (14 січня – ред.), було виявлено додаткове озброєння та військова техніка РФ в районах Шимшинівка, Міусинськ та Садовий. Робота СММ ОБСЄ на тимчасово окупованих територіях супроводжувалась перешкодами з боку збройних формувань Російської Федерації — вівся вогонь зі стрілецької зброї у напрямку БПЛА СММ малого радіуса дії, коли апарат пролітав над районом Василівка. Під час цього польоту БПЛА СММ малого радіуса дії також зазнавав впливу перешкод сигналу GPS".

Зокрема в зоні дій так званого "1 армійського корпусу", всього розміщено озброєння та військової техніки 37 одиниць, з них:

  • з порушенням лінії відведення в районі Новоселівка (31 км від лінії зіткнення) – танки невстановленого типу (7 одиниць);
  • з порушенням районів зберігання в районі Тернове (57 км від лінії зіткнення) – танки невстановленого типу (7 одиниць);
  • військова присутність в зоні безпеки в районі Тернове (57 км від лінії зіткнення) – САУ (9 одиниць), ББМ (14 одиниць).

В зоні дій так званого "2 армійського корпусу", всього розміщено озброєння та військової техніки 238 одиниць, з них:

  • з порушенням лінії відведення в районах:

Бугаївка (37 км від лінії зіткнення) – 2С1 "Гвоздика" 122 мм (14 одиниць), Д-30 122 мм (12 одиниць);

Садовий (57 км від лінії зіткнення) – буксирувана артилерійська установка (6 одиниць);

  • з порушенням районів зберігання в районах:

Бугаївка (37 км від лінії зіткнення) – Т-72 (1 одиниця), Т-64 (13 одиниць);

Шимшинівка (27 км від лінії зіткнення) – танки невстановленого типу (10 одиниць);

Міусинськ (62 км від лінії зіткнення) – САУ (15 одиниць), буксирувана артилерійська установка (10 одиниць), танки невстановленого типу (19 одиниць);

  • військова присутність в зоні безпеки в районах:

Бугаївка (37 км від лінії зіткнення) – РРС (2 одиниці), Р-142 (1 одиниця), Р-145 (2 одиниці), ББМ (44 одиниці), 9К35 "Стріла-10" (3 одиниці);

Міусинськ (62 км від лінії зіткнення) – РСЗВ (3 одиниці), ;

Садовий (57 км від лінії зіткнення) – РСЗВ (2 одиниці);

Шимшинівка (27 км від лінії зіткнення) – ББМ (27 одиниць).

Відзначимо, на Донбасі протягом доби, 15 січня, дотримувалася тиша. Обстріли з боку російських окупантів не зафіксовані.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua