• USD 36.6
  • EUR 38.7
  • GBP 45
Спецпроєкти

Окупанти викрали заступника директора Запорізької АЕС

У понеділок, 10 жовтня, російські окупанти викрали заступника директора Запорізької атомної електростанції з персоналу Валерія Мартинюка

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні НАЕК "Енергоатом", повідомляє "ДС".

"Російські терористи викрали заступника генерального директора Запорізької АЕС із персоналу Валерія Мартинюка і тримають його у невідомому місці, ймовірно застосовуючи притаманні їм методи катування та залякування", — сказано в повідомленні.

Зазначається, що росіяни намагаються отримати вкрай необхідну їм інформацію про особисті справи працівників Запорізької АЕС, щоб якнайшвидше змусити український персонал працювати на "Росатом".

"Окупанти у прямому сенсі застосовують тортури до атомників ЗАЕС, не цураючись найжорстокіших знущань", — додали в НАЕК.

У компанії закликали світову спільноту та генерального директора Міжнародного агентства з атомної енергії Рафаеля Гроссі "задіяти всі можливі заходи для негайного звільнення Валерія Мартинюка із полону російських окупантів та повернення його до виконання посадових обов‘язків".

Як повідомляла "ДС", 1 жовтня стало відомо, що окупанти затримали гендиректора Запорізької АЕС Ігоря Мурашова дорогою від станції до Енергодару. Його із зав'язаними очима відвезли у невідомому напрямку.

3 жовтня окупанти відпустили Ігоря Мурашова.

За даними Міжнародного агентства з атомної енергії, гендиректор Запорізької АЕС Ігор Мурашов більше не виконуватиме своїх обов'язків. Нині Мурашов із родиною на підконтрольній Україні території.

Обов'язки гендиректора Запорізької АЕС виконує голова "Енергоатому" Петро Котін.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua