• USD 36.6
  • EUR 39.3
  • GBP 44.7
Спецпроєкти

Окупанти вперше застосували у війні з Україною планерні бомби, — ЗМІ

Російські війська вперше використали проти України керовані планерні бомби УПАБ-1500В, які важать 1500 кг

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Defense Express, передає "ДС".

За інформацією джерела, перше застосування цього виду боєприпасів було зафіксовано декілька тижнів тому проти одного з об'єктів у Чернігівській області. На одному з уламків були залишки маркування яке відповідає саме УПАБ-1500В.

У DE називають УПАБ-1500В — "новим і доволі небезпечним озброєнням. Бомба призначена для ураження високозахищених об'єктів на дальності до 40 км. Її вага — 1500 кг. Оснащена інерціальною та супутниковою системою навігації.

Боєприпас вперше був продемонстрований у експортній версії з індексом К029БЭ у 2019 році розробником "ГНПП "Регион", що входить до корпорації "Тактическое ракетное вооружение" на виставці МАКС.

Тоді ж було повідомлено, що ця бомба вже пройшла випробування, поставлена на озброєння "ВКС" РФ та отримала перші експортні замовлення.

"Водночас використання планерних бомб з боку РФ залишається одиничними явищами. Забезпечення високої дальності польоту потребує від рашистів польоту на значній висоті, що спрощує виявлення цілей та можливостей ураження носія. Тому цілком можливо, що збитий вчора у районі Єнакієво фронтовий бомбардувальник Су-34 якраз й виконував політ із такими боєприпасами", — пише Defence Express.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua