• USD 29.3
  • EUR 30.4
  • GBP 35.4
Спецпроєкти

Окупанти застосовують зброю, щоб заблокувати виїзд на підконтрольну Україні територію, — Денісова

Російські військові застосовують зброю, щоб заблокувати виїзд мирного населення на підконтрольну Україні територію

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомила уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова Telegram, передає "ДС".

Вона розповіла, що у Луганській області під час евакуації мешканців Гірської громади біля селища міського типу Врубівка автобус потрапив під обстріл російських загарбників.

Денісова зазначила, що 18 мирних мешканців, які перебували в автобусі, цілі та наразі у безпеці.

"В області склалася критична ситуація з евакуацією мирних мешканців із зони активних бойових дій та завезенням гуманітарних вантажів. Попри те, що Україна використовує всі можливості для порятунку людей, безпечних шляхів стає все менше через постійні обстріли окупантів", — сказала Денісова.

Вона підкреслила, що такі дії військ РФ є військовим злочином, відповідно до статті 8 Римського статуту міжнародного кримінального суду та грубим порушенням Женевської конвенції 1949 року про захист мирного населення під час війни.

Денісова звернулась до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення РФ в Україну врахувати ці факти злочинів та порушень РФ прав людини в Україні.

"Наразі в області склалася критична ситуація з евакуацією мирних мешканців із зони активних бойових дій та завезенням гуманітарних вантажів. Попри те, що Україна використовує всі можливості для порятунку людей, безпечних шляхів стає все менше через постійні обстріли окупантів", — написала Денісова.

Нагадаємо, напередодні мобільні загони окупантів у складі так званих кадирівців почали патрулювати Маріуполь і знущатися з людей.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua