• USD 29.3
  • EUR 30.6
  • GBP 35.6
Спецпроєкти

Окупанти знесли в Ялті будівлю "батька" Лівадійського палацу, яка пережила землетрус і війну

Російські окупанти продовжують знищувати культурну спадщину у Криму

Окупанти знесли в Ялті будівлю архітектора Миколи Краснова
Ялта / Pixabay
Реклама на dsnews.ua

Про це розповіла уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова, передає "ДС".

"Надійшло повідомлення від жителів півострова, що у місті Ялта було знесено будівлю головного архітектора міста Миколи Краснова. Саме він проектував побудову Лівадійського палацу, ялтинського собору Олександра Невського, палацу "Дюльбер" в Місхорі, Юсупівського палацу, кінотеатру імені Тараса Шевченка в Сімферополі, садиби Харакс в римському стилі, Палацу Гагаріної в Утьосі, всього — 60 авторських споруд", — зазначає омбудсменка.

За повідомленнями ЗМІ, додає Денісова, так зване "кримське відділення Всеросійського товариства охорони пам'ятників історії і культури" ще у квітні 2022 року передало окупаційній адміністрації на півострові документи про історичну і культурну цінність будівлі. 

Будинок пережив землетрус 1927 року і бомбардування 1941 року.

Денісова нагадує, що знищення культурної спадщини у Криму є порушенням статтей 4, 5 Гаазької конвенції про захист культурних цінностей у разі збройного конфлікту, відповідно до яких окупаційна влада зобов’язана поважати, забезпечити охорону та збереження культурних цінностей на окупованій території.

Знесений будинок у Ялті
Знесений будинок у Ялті. Фото t.me/denisovaombudsman

Як писала "ДС", в Одесі внаслідок російського ракетного обстрілу пошкоджено пам'ятник архітектури — Воронцовський палац.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua