• USD 36.6
  • EUR 39.2
  • GBP 45.6
Спецпроєкти

Омбудсмен: Відеодоказів публічних страт українських військових росіянами - десятки

За останні дев'ять місяців Офіс омбудсмена України отримав "кілька десятків" відео публічних страт українських військових російськими окупантами

Реклама на dsnews.ua

Про це уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив у інтерв'ю "Українській правді", передає "ДС".

"Це відрізання голови, відрізання статевих органів, відрізання вух, носа, кінцівок, фаланг на руках… Деяких [російських військових] вдалося верифікувати. І я знаю, що одна особа понесла покарання. Я знаю, що вона загинула під час бойового зіткнення з українськими військами", – розповів Лубінець.

На думку омбудсмена, РФ публічно поширює відео зі стратами українських військових через "кілька причин" – щоб "підтримувати градус антиукраїнської істерії", який зараз панує всередині російського суспільства; переконати російських солдатів не здаватися в полон ЗСУ; залякати українських військових напередодні очікуваного контрнаступу.

Нагадаємо, 11 квітня у мережі з'явилося відео, на якому російські окупанти жорстоко катують українського військового. Спочатку його катували, а потім ще живому відрізали голову.

12 квітня Служба безпеки України розпочала досудове розслідування цього військового злочину за ч. 2 ст. 438 Кримінального кодексу України.

Президент Володимир Зеленський назвав бійців російської армії "звірами". Крім того, Міністерство закордонних справ України звернулося до Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду у Гаазі.

У Головному управлінні розвідки Міноборони України зазначили, що подібними стратами росіяни залякують своїх армійців, щоб ті не здавалися в полон, очікуючи такого ж відношення з боку ЗСУ.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua