• USD 28.8
  • EUR 32.5
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

"Омікрон" заразніший за "Дельту", але хвороба протікає легше, - МОЗ України

"Омікрон" у 2,9 раза більш інфекційний, ніж "Дельта", але дані вказують на зниження ризику госпіталізацій серед інфікованих цим штамом

"Омікрон" заразніший за "Дельту", але хвороба протікає легше;
"Омікрон" заразніший за "Дельту", але хвороба протікає легше; / Валентин Огіренко/Reuters
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні МОЗ України в Telegram-каналі, передає "ДС".

У відомстві зазначили, що за попередніми даними штам коронавірусу "Омікрон" у 2,9 раза більш інфекційний, ніж "Дельта". Тобто новий штам більш заразний у порівнянні із "Дельтою". 

Проте додали, що Дані українського відомства вказують на зниження ризику госпіталізацій серед інфікованих цим штамом. Хоча зростання кількості заражень може спричинити і велике навантаження на медичну систему.

У порівнянні зі штамом "Дельта", випадки захворювання на "Омікрон" мають на 15-20% менший ризик будь-якої госпіталізації та на 41% менший ризик госпіталізації з перебуванням протягом 1 або більше ночей в лікарні.

Пресцентр підкреслив, що ризик надходження у відділення екстреної допомоги чи госпіталізації для "Омікрону" є вполовину меншим, ніж для "Дельти". 

Як писала "ДС", у МОЗ Швейцарії вважають, що штам коронавірусу "Омікрон" може завершити пандемію COVID-19, оскільки є менш смертельним.

Тим не менш головний санітарний лікар Ігор Кузін не виключив можливість запровадження локдауну в Україні через штам "Омікрон".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua