• USD 36.6
  • EUR 39.2
  • GBP 45.1
Спецпроєкти

Ордер від Гааги застав Путіна з міньйонами зненацька, — росЗМІ

Кремль виявився не готовим до видачі ордера Міжнародним кримінальним судом на арешт президента Росії Володимира Путіна

Володимир Путін
Володимир Путін / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у матеріалі російського опозиційного видання Медуза, передає "ДС".

Як повідомляється, в 2023 році Кремль планував просувати образ Путіна як "борця із Заходом", "захисника країн Латинської Америки та Африки від колоніального придушення" та "одного з головних лідерів багатополярного світу".

Однак для цього потрібні закордонні поїздки, в яких Путін тепер обмежений рішенням МКС.

Теоретично російський диктатор може бути затриманий за гаазьким ордером у 123 країнах. Джерела видання, близькі до Адміністрації президента РФ, зазначають, що поки що у Кремлі не зовсім розуміють, як можна "забезпечити безпеку" Путіна в нових умовах.

Крім того, пишуть журналісти, навіть деякі країни СНД перестають бути безпечним місцем для Путіна. Зокрема, Таджикистан ратифікував Римський статут.

Як зазначають співрозмовники видання, поїздки Путіна були дуже важливими, у тому числі для внутрішньоросійської пропаганди, яка, спираючись на новини про ці візити, могла розповісти громадянам, що "у Росії друзів все одно більше, ніж недоброзичливців", і країна залишається "одним із стовпів багатополярного світу".

"До ордера виїзди Путіна поєднувалися з поїздками лідерів зарубіжних країн до Москви. Тепер "підтримати таку саму частоту зустрічей не вийде", — пише "Медуза".

Нагадаємо, 17 березня Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт російського диктатора Володимира Путіна та уповноваженої президента РФ з прав дитини Марії Львової-Бєлової.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua