• USD 36.6
  • EUR 37.8
  • GBP 44.6
Спецпроєкти

Відсторонення Венедиктової і Баканова: як відреагували у США

США стежать за кадровими перестановками в Україні, зокрема відстороненням генпрокурора Ірини Венедіктової та голови СБУ Івана Баканова, однак на обмін даними, в тому числі розвідувальними, це не вплине

Відсторонення Венедиктової і Баканова
США стежать за кадровими перестановками в Україні
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив на брифінгу речник Державного департаменту США Нед Прайс, передає "ДС".

За його словами, США щодня на зв'язку з українськими партнерами.

"Що стосується новин, які ми чули з Києва, то нам відомо про відсторонення, і ми продовжимо ретельно стежити за ситуацією", — зазначив Прайс.

Речник Держдепу наголосив, що США у своїх відносинах з Україною "вкладалися в інститути, а не конкретних осіб", і тому впевнені, що зможуть налагодити контакт і з новим генпрокурором.

Прайс додав, що багато даних США передають офісу генерального прокурора "на рутинній основі", вони є і у відкритих джерелах.

"Так, ми обмінюємося з нашими українськими колегами і розвідданими, і продовжимо це робити далі. Це важливий елемент нашої допомоги Україні, який допомагає їй оборонятися", — сказав він.

Як писала "ДС", 17 липня президент Володимир Зеленський усунув від виконання обов'язків генпрокурора Ірину Венедіктову та голову СБУ Івана Баканова. За словами Зеленського, Баканова та Венедіктову усунули з посад через значну кількість випадків зради серед співробітників органів прокуратури та Служби безпеки України.

В.о. генерального прокурора призначено заступника Венедіктової Олексія Симоненка.

Ірина Венедіктова заявила, що не має наміру заперечувати рішення президента Володимира Зеленського про її усунення з посади.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua