• USD 36.6
  • EUR 38.5
  • GBP 44.7
Спецпроєкти

Парламентська асамблея НАТО визнала Росію державою-терористом

Парламентська асамблея НАТО, яка зараз проходить у Мадриді, закликала створити спеціальний Міжнародний трибунал для покарання російських злочинців та визнала РФ державою-терористом

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив голова постійної делегації України в ПА НАТО, депутат від фракції "Слуга Народу" Єгор Чернєв, передає "ДС".

"Всі 30 країн НАТО підтримали пропозиції нашої делегації. Такий трибунал дасть змогу засудити не тільки безпосередніх виконавців воєнних злочинів, але і вище керівництво російської федерації. Резолюцію буде направлено урядам та парламентам усіх країн-членів НАТО", – сказав Чернєв.

За його словами, резолюція містить низку важливих для України рішень:

  • збільшення постачання Україні озброєння;
  • розробка конкретних кроків стосовно вступу України до НАТО;
  • створення механізму стягнення репарацій з РФ за завдані Україні збитки.

Також Чернєв додав, що у резолюції закріплений принцип про те, що НАТО буде підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно.

"Прийняття цієї резолюції – це важливий політичний крок, який відображає настрої у західних парламентських колах, а тому впливає на керівництво країн у прийнятті рішень", — пояснив голова постійної делегації України в ПА НАТО.

За його словами, українська позиція стосовно створення трибуналу, виплати репарацій та визнання Росії державою-терористом поступово отримує підтримку на найвищих міжнародних майданчиках.

Як повідомляла "ДС", парламентська асамблея Ради Європи визнала керівний у Росії режим терористичним.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua