• USD 36.6
  • EUR 40
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

Патрулі та "антимародерні групи": як працює поліція під час блекауту

Під час блекауту поліція виводить на вулиці більше патрулів, ніж зазвичай: зокрема готова виставити 5,5 тис. автомобільних нарядів і 2,5 тис. піших

Поліція і час блекауту
Під час блекауту поліція виводить на вулиці більше патрулів, ніж зазвичай / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це розповів голова Національної поліції Ігор Клименко в інтерв’ю "РБК-Україна", передає "ДС".

"У містах до війни у нас заступали на службу 1100 нарядів. Сьогодні, в період блекауту ми готові виставити 5,5 тис. автомобільних нарядів і 2,5 тис. піших. Але це за умови, що ми будемо працювати практично без відпочинку. Тому ми готуємось до будь-якого розвитку подій", — сказав він.

Також працюють так звані "антимародерні" групи з працівників кримінальної поліції — зазвичай у цивільному одязі. Їхнє завдання — мінімізувати можливість квартирних крадіжок саме у блекаут.

"Ви ж розумієте, коли людина заходить в темний під'їзд, що її може очікувати? До того, ми маємо реагувати на такі побутові теми, як, наприклад, людина застрягла в ліфті. 21-й поверх, 25-й, 9-й чи 8-й… І поліція має теж прийти на допомогу. Поліція отримала вказівки, як знайти того чи іншого спеціаліста, або представника ОСББ і визволити людину. Звичайно, нам треба дуже багато сил. Ми працюємо з іншими структурами, з ДСНС, для того, щоб людина змогла знайти тих, хто їм прийде на допомогу", — сказав Клименко.

Коментуючи криміногенну ситуацію під час блекауту, він зазначив: "Більше темряви, але більше поліцейських на вулицях. Рівень злочинності по Україні сьогодні у нас знизився на 13%, а якраз в час блекауту — середа-четвер — на 16%. Присутність поліцейських, взаємодія з населенням і об'єднання громад дали свій результат".

Як писала "ДС", мобільні оператори готуватимуть базові станції із резервом на 3 доби на випадок масштабного відключення електроенергії.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua