• USD 41.4
  • EUR 45.3
  • GBP 53.8
Спецпроєкти

Патрушев із Герасимовим займалися саботажем вторгнення в Україну, щоб закінчити війну до початку хіміотерапії у Путіна, — ЗМІ

Голова Генштабу російської армії Валерій Герасимов та секретар Ради безпеки РФ Микола Патрушев нібито намагалися саботувати захоплення України на початку повномасштабної війни, щоб вона закінчилася 5 березня 2022 року

Микола Патрушев
Микола Патрушев / ТАСС
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у статтях німецького видання Tagesspiegel за 13 та 14 квітня, передає "ДС".

Так, слідом за "The New York Times" та іншими американськими виданнями, німецька газета "Tagesspiegel" взялася аналізувати витік даних американської розвідки, що спливли на платформі Discord, — і зосередилася на темі боротьби за владу в Кремлі та можливих диверсійних планах частини російського керівництва .

Як говориться на сторінках німецького ЗМІ, "керівництво російської армії нібито мало план саботажу війни – на шкоду Путіну"

Нібито в одному з документів розвідки США цитується "видне українське джерело", яке, у свою чергу, цитує російське джерело, яке нібито має доступ до Кремля. І українське джерело стверджує, що у лавах військового керівництва у Кремлі була спроба саботувати війну Росії проти України.

Стверджується, що відповідальність за спробу саботажу несуть саме Микола Патрушев та Валерій Герасимов.

Нині Герасимов є головнокомандувачем угрупування російських військ в Україні.

У документі, який також є у розпорядженні "Tagesspiegel", йдеться, що Росія планувала перекинути ресурси з Таганрога (Росія) до Маріуполя (Україна) і "зосередити свою увагу на південному фронті".

За словами джерела, Патрушев і Герасимов розробили план "наступу" "для саботажу Путіна".

Повідомляється, Герасимов відкинув запланований наступ.

"Він повідомив Путіну, що українські сили перевершують російські, і попередив, що Росія зазнає великих втрат, якщо наступ відбудеться", – йдеться у матеріалі.

Спроба саботажу з боку високопоставлених представників армії РФ полягала в тому, щоб призвести до військової поразки – з метою виставити Путіна у поганому світлі, щоб болюча поразка Росії призвела до закінчення війни.

У документі розвідки йдеться, що, згідно з планом диверсії, війна мала закінчитися до 5 березня 2022 року, коли Путін планував розпочати хіміотерапію.

За словами джерела, близького до Кремля, Герасимов хотів зірвати розгортання російських військ. Він планував зробити це 5 березня, "коли у Путіна нібито було призначено сеанс хіміотерапії, і тому він не зміг би вплинути на перебіг війни".

Фотографії документів із "саботажу" виклав і британський таблоїд "The Daily Mail".

"Tagesspiegel" також підкреслює, що неясно, якою мірою можна довіряти інформації, отриманої в результаті витоку.

Німецьке видання також пише, що дані про хворобу Путіна не підтверджені, але на сайті Кремля немає жодного запису за період із 3 по 6 березня 2022 року. Останньою зустріччю Путіна перед перервою була зустріч із Радбезом, а 6 березня всі обговорення велися телефоном.

"Tagesspiegel" додає, що інші документи зі "сливу" говорять також про протистояння між засновником ПВК "Вагнер" Євгеном Пригожиним та міністром оборони РФ Сергієм Шойгу. Нібито суперечка між Пригожиним та Шойгу загострилася настільки, що Путін втрутився і організував їм зустріч 22 лютого 2023 року.

Нагадаємо, за даними американського Інституту вивчення війни (ISW), критика МЗС Росії на адресу власника ПВК Вагнера Євгена Пригожина продовжує зусилля Москви з дискредитації власника цієї приватної військової компанії.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua