• USD 36.6
  • EUR 39.2
  • GBP 45.6
Спецпроєкти

ПЦУ ініціює перенесення Дня захисників і захисниць на 1 жовтня

Православна церква України попросить державні органи перенести День захисників і захисниць з 14 на 1 жовтня, коли за новим стилем святкуватимуть Покрову Пресвятої Богородиці

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це в коментарі "Радіо Свобода" заявив митрополит Переяславський і Вишневський Олександр (Драбинко), передає "ДС".

Також ПЦУ проситиме перенести День Української Державності з 28 на 15 липня.

"У мене була ініціатива звернутися до органів державної влади, у чиїй компетенції це перебуває, про врегулювання з церковним календарем за новим стилем тих свят, які до нього прив’язані", — зазначив владика Олександр.

Нагадаємо, з 1 вересня Православна церква України перейде на новоюліанський календар — більшість релігійних свят відзначатимуть у нові дати. Таке рішення ухвалили на архієрейському соборі ПЦУ в Києві 24 травня.

Відповідно до зміни календаря, ПЦУ відзначатиме Різдво 25 грудня, а не 7 січня. Покрову — 1 жовтня, Водохреще — 6 січня. Водночас зміна не стосуватиметься Великодня, оскільки свято не має сталої дати. 

Формально перехід ще має схвалити помісний собор церкви 27 липня 2023 року за участю мирян. Однак предстоятель ПЦУ Блаженнійший митрополит Епіфаній та низка інших єпископів заявили, що питання вже вирішене.

А втім, за бажанням парафії та монастирі можуть використовувати старий календар.

У лютому на новий календар із 1 вересня вирішила перейти Українська греко-католицька церква. Відповідно там теж зміняться дати нерухомих свят, зокрема Різдва, Водохреща, Покрови.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua