• USD 36.6
  • EUR 38.5
  • GBP 44.6
Спецпроєкти

Пентагон чітко окреслив намір допомогти Україні збудувати інтегровану систему ППО/ПРО з різних систем, — радник міністра оборони

Головною темою Рамштайну-6 стало посилення української ППО та ПРО. Учасники зустрічі допоможуть Україні збудувати системи ППО/ПРО за рахунок західних платформ

Системи ППО
Системи ППО
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив радник міністра оборони Олексій Копитько у себе у Facebook.

"Темою №1 було посилення української ППО/ПРО. Якщо ви звернули увагу, то відразу після зустрічі Пентагон чітко окреслив намір допомогти вибудувати інтегровану систему ППО/ПРО з різних систем. І одразу ж пролунали заяви від Іспанії (про Hawk), Нідерландів та Британії — про передачу ракет. Потім прозвучала заява Франції про Crotale. І це не кінець", — пише Копитько.

За словами радника міністра оборони, рішення учасників зустрічі передати необхідні компоненти для української ППО/ПРО було оперативно прийнято через низку чинників. Головний із них: заявлені міністром Резніковим у серпні — вересні наміри вибудувати в Україні систему ППО/ПРО із трьох ешелонів та пропозиції, як це зробити.

"Одним словом, ґрунт був підготовлений, і процес пішов. Не треба мати ілюзій. Значна кількість систем ППО не з'явиться завтра – це місяці. Але це тектонічний зсув", — повідомляє Олексій Копитько.

Копитько також каже, що завдяки зустрічам у форматі Рамштайн Україна вже отримала від партнерів допомогу у вигляді ЗРК та ПЗРК для захисту неба.

"Що вже отримано як допомогу? Для захисту неба ПЗРК (сотні): Stinger, Piorun, Mistral, Martlet, Starstreak, Stormer… ЗРК/ЗСУ: Gepard, Iris-T, на підході – NASAMS та Hawk. Поняттєво вирішено питання щодо Crotale, йде прикладна дискусія щодо SAMP-T", — зазначає радник міністра оборони.

    Реклама на dsnews.ua