• USD 29.3
  • EUR 30.8
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Петиція до Зеленського про скасування військового обліку для жінок набрала понад 25 тисяч голосів

Петиція про скасування наказу Міноборони України, який зобов'язує жінок стати на військовий облік, набрала понад 25 тисяч голосів

Реклама на dsnews.ua

Вона опублікована на сайті президента України, передає "ДС".

Зокрема, її підписали 25 646 осіб та кількість згодних з її автором зростає. Петицію створили 23 грудня та назвали "Знущання над жінками! Не повинні всі жінки, які мають спеціальність та/або професію, бути військовозобов'язаними". Її автор Яна Рашевченко зазначила, що після наказу Міноборони майже всі українські жінки поставлять на військовий облік.

"Це неподобство! Жодного громадського обговорення, жодних підготовчих заходів, жодного перехідного періоду та роз'яснень щодо механізму реалізації", – наголосила Рашевченко.

Як повідомляла "ДС", у Міністерстві оборони України повідомили, яким буде алгоритм постановки жінок на військовий облік, зазначивши, що він не відрізнятиметься від того, який діє для чоловіків.

Нові норми щодо притягнення до військового обліку в Україні стосуються також вагітних та жінок з малолітніми дітьми. Робота з реалізації наказу Міноборони триватиме до кінця 2022 року.

Крім того, головнокомандувач ЗС України Валерій Залужний повідомив, що попри зобов’язання стати на військовий облік, жінок в Україні не залучатимуть до примусової мобілізації.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua