• USD 36.6
  • EUR 39.1
  • GBP 45.4
Спецпроєкти

Петиція проти скандального містобудівного закону 5655 знаходиться на розгляді у президента вже 100 днів, - Рух "Чесно"

Ігнорувати петиції, які в умовах воєнного стану залишилися чи не єдиним шляхом доступу громадян до прийняття рішень, неприпустимо. Проте президент України Володимир Зеленський вже 100 днів не реагує на петицію з вимогою накласти вето на законопроєкт №5655 про "містобудівну реформу"

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у публікації на сайті Руху "Чесно", передає "ДС".

"100 днів на розгляді перебуває петиція з вимогою ветувати містобудівну "реформу". Жодної реакції від президента Володимира Зеленського громадяни не отримали, попри визначені законодавством десять робочих днів на розгляд", — зазначають представники організації.

Координаторка Руху "Чесно" Віта Думанська зазначає, що ігнорування інструменту петицій, який під час воєнного стану чи не єдиний дає громадянам доступ до прийняття рішень, є неприпустимим.

"За таких умов складно говорити про дотримання державою принципів відкритості. Офіс президента має зробити все, щоб інструмент петицій запрацював як має, а уряд та Верховна Рада мають не імітувати бурхливу діяльність, а серйозно ставитись до напрацювання ключових політик, яких вимагає суспільство", — зазначає Думанська.

В лютому Рух "Чесно" проводив дослідження, як працює інструмент петицій і чи рахується з думкою громадян Офіс президента. На той момент на розгляді перебували 13 петицій, усі вони не були розглянуті в наданий законом десятиденний строк на відповідь, йдеться у публікації.

Війна, як і пандемія, стала нагодою закрити дані та блокувати громадський контроль за роботою політиків, чиновників і суддів, зазначають в "Чесно". І підкреслюють, що за будь-яких умов, у тому числі в умовах війни, єдиним джерелом влади в Україні є народ.

Як повідомлялося, за проєкт № 5655 Верховна Рада проголосувала майже мінімальною кількістю голосів (228 із необхідних 226) ще 8 грудня. В "Чесно" нагадують, що для отримання голосів були залучені фігуранти Реєстру держзрадників з колишньої ОПЗЖ, зокрема Нестор Шуфрич та Олександр Качний.

Проти містобудівної "реформи" виступили громадський сектор, ЗМІ та органи місцевого самоврядування. Петиція з вимогою ветувати скандальний законопроєкт набрала необхідні 25 тисяч голосів за кілька годин, а загалом її підтримали понад 42 тисячі громадян. Також на ризиках цього проєкту у спілкуванні з представниками "Великої сімки" наголосила НАЗК. 

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua