• USD 36.6
  • EUR 38
  • GBP 44.2
Спецпроєкти

Під час війни відключати населення від послуг ЖКГ за борги заборонено, — Мінреінтеграції

В Міністерстві реінтеграції тимчасово окупованих територій нагадують, що відповідну постанову Кабмін ухвалив ще в березні

До завершення війни газ, світло та воду за борги не відключатимуть
До завершення війни газ, світло та воду за борги не відключатимуть
Реклама на dsnews.ua

 Міністерство реінтеграції тимчасово окупованих територій нагадало, що комунальники під час війни не мають права відключати населення від послуг ЖКГ навіть у рази несплати цих послуг, або сплати не в повному обсязі. Про це, як повідомляє "ДС", йдеться в повідомленні міністерства у Телеграм.

"На гарячу лінію Мінреінтеграції надходить багато звернень від громадян: люди отримують попередження від надавачів комунальних послуг та електропостачання про відключення за несплату. Це стосується електроенергії, газопостачання, гарячої води та централізованого водопостачання. Є навіть випадки, коли громадян залякують виселенням із житла за комунальні борги, — відзначено у повідомленні. Між тим у міністерстві відзначають, що у період дії воєнного стану в Україні забороняється припинення/зупинення надання житлово-комунальних послуг населенню у разі їх несплати або оплати не в повному обсязі. Таке рішення було ухвалене Кабінетом міністрів 5 березня 2022 року.

У повідомленні надавачів послуг закликають не нехтувати законами України та з розумінням ставитися до тих, хто наразі не може оплачувати та погашати борги за надані послуги. Водночас міністерство закликає громадян сплачувати за надані послуги поставникам: "Оплата спожитих послуг для них сьогодні критично важлива. Цим ви зробите свій внесок в енергетичну стійкість України!"

Редактор: Аліса Нєдєліна
    Реклама на dsnews.ua