• USD 36.6
  • EUR 37.2
  • GBP 44.2
Спецпроєкти

Підозра у держзраді: помічника Баканова кинули за ґрати без права застави

Суд обрав колишньому керівнику СБУ у Криму та раднику голови СБУ Олегу Кулінічу, затриманому за підозрою у державній зраді, запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без права внесення застави

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Державного бюро розслідувань, повідомляє "ДС".

"Чинному співробітнику Служби безпеки України, який працював на спецслужби РФ, суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 13 вересня 2022 року без можливості внесення застави", — сказано в повідомленні.

Кулінічу повідомлено про підозру за трьома статтями:

  • ч. 1 ст. 255 (створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній);
  • ч. 1 ст. 111 (державна зрада);
  • ч. 5 ст. 27 ч. 1 ст. 114 (пособництво у передачі або збиранні з метою передачі іноземній державі, іноземній організації або їх представникам відомостей, що становлять державну таємницю).

У рамках розслідування кримінального провадження встановлено факти співпраці Кулініча з представниками спецслужб Російської Федерації. Ця інформація підтвердилася проведеними експертизами.

Співробітник СБУ також передавав російським спецслужбам розвідувальну інформацію проти України. Зокрема, було задокументовано передачу їм інформації, яка становить державну таємницю.

Також документовано безпосередню участь фігуранта у діяльності злочинної організації, яка займалася розвідувальною та підривною діяльністю проти України. Дії угруповання завдавали шкоди суверенітету, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній та інформаційній безпеці нашої держави.

За інформацією ЗМІ, Кулініч був помічником голови СБУ Івана Баканова.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua