• USD 36.6
  • EUR 39.1
  • GBP 44.7
Спецпроєкти

Підтримати в суді мера Чернігова Атрошенка їдуть мери різних міст та депутати

Засідання Львівського апеляційного суда у справі мера Чернігова Владислава Атрошенка може зібрати безпрецедентну кількість мерів та інших представників місцевого самоврядування, які висловили бажання підтримати колегу. Крім того, напередодні судового засідання органи місцевого самоврядування викладають звернення на підтримку Владислава Атрошенка із закликом до суддів діяти за законом, а не за політичними вказівками

Реклама на dsnews.ua

Про це пише Цензор.нет, передає "ДС".

Про намір приїхати до Львова заявив, зокрема, мер Києва, голова Асоціації міст України Віталій Кличко. 

"Зараз в суді вирішується доля не лише однієї людини, а й захист всього місцевого самоврядування, а також результатів волевиявлення чернігівців. Тому ми будемо присутні на засіданні при розгляді апеляції. Політична облога Чернігова шкодить усій країні та має закінчитися", — заявив Кличко.  

Мер Львова Андрій Садовий заявив у коментарі Цензор.нет, що це буде "безпрецедентний судовий процес", який збере велику кількість мерів. 

Ради багатьох міст, селищ та сіл напередодні засідання Апеляційного суду оприлюднили звернення, в яких наголошують на необхідності справедливого правосуддя. Такі заяви оприлюднили, зокрема, Чернівецька міська рада, Бучанська міська рада, Маріупольська міська рада та інші.

"До обраного мешканцями Чернігова міського голови застосували санкцію, яка не стосується правопорушення, допущеного ним. Застосування вибіркового "правосуддя" не тільки порушує права мешканців Чернігова, а й несе загрозу всьому місцевому самоврядуванню, демократії та правам всіх громадян України. Тому сьогодні ми очікуємо на справедливе рішення суду, без виховних норм, із застосуванням санкцій, що відповідають правопорушенням. Зараз час спільної роботи всіх, незалежно від політичної приналежності, для досягнення однієї мети всіх громадян України та всього демократичного світу – Перемоги України!" — йдеться в одному зі звернень.

Як повідомлялося, 27 січня має відбутися засідання Львівського апеляційного суду, який розглядатиме апеляцію Атрошенка на рішення Яворівського районного суду. 7 грудня 2022 року Яворівський районний суд ухвалив рішення про відсторонення мера Чернігова від посади терміном на один рік через те, що водій Атрошенко в перші дні широкомасштабного російського наступу вивіз дружину мера з-під обстрілів, а міський голова залишився в місті. 

Юристи наголошують, що стаття, за якою судять Атрошенка, передбачає покарання лише у вигляді штрафу. Асоціація міст України, Комітет виборців України, рух "Чесно", інші громадські організації та експерти називають рішення про відсторонення Атрошенка політично вмотивованим і наступом на місцеве самоврядування. 

    Реклама на dsnews.ua