• USD 36.6
  • EUR 35.7
  • GBP 40.4
Спецпроєкти

Після атаки ЗСУ забезпечення окупантів на Херсонщині тримається на двох понтонах, — розвідка

Навіть якщо військам РФ вдасться суттєво відремонтувати мости на півдні окупованої України, вони залишаться ключовою вразливістю. Наземне забезпечення кількох тисяч їх військ на західному березі залежить лише від двох понтонних пунктів переправи

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомило Міністерство оборони Великобританії в Twitter, передає "ДС".

У британській розвідці нагадують, що два головні автомобільні мости, що забезпечують доступ до окупованої території на західному березі Дніпра в Херсонській області, зараз, ймовірно, не використовуються для цілей значного військового постачання.

Крім того, 10 серпня українські військові задали високоточні удари, чим, ймовірно, зробили переправу через Дніпро в Новій Каховці непридатною для проїзду важкої військової техніки.

Також там зазначають, що останніми днями Росії вдалося провести лише поверхневий ремонт пошкодженого Антонівського автодорожнього мосту, який, ймовірно, залишається структурно підірваним.

Разом з тим минулого тижня магістральний залізничний міст під Херсоном також отримав додаткові пошкодження, тож з кінця липня Росія використовує понтонну переправу біля залізничного мосту як основний шлях постачання військових.

"З огляду на обмежений ланцюжок постачання, розмір будь-яких запасів, які Росії вдалося створити на західному березі, ймовірно, буде ключовим фактором витривалості сил", — пояснюють в розвідці Великобританії.

Нагадаємо, сьогодні ЗСУ поцілили в автомобільний міст дамби у Новій Каховці, він більше не функціонує.

Як писала "ДС", ще 27 липня українські військові завдали ударів по Антонівському мосту у тимчасово захопленому Херсоні, який є одним із основних шляхів сполучення для окупантів у регіоні. 30 липня було знищено переправу через залізничний міст.

9 серпня було завдано ще одного удару по Антонівському мосту. Полотну було завдано суттєвих ушкоджень.

10 серпня українські військові завдали удару по мосту неподалік Каховської ГЕС на окупованій території Херсонської області.

Цей міст був єдиним для херсонського угруповання російських окупантів після виведення з ладу Антонівського та залізничного мостів в обласному центрі.

 

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua