• USD 36.6
  • EUR 39.1
  • GBP 43.8
Спецпроєкти

Харчування солдата НАТО $25 на добу, українського солдата – менше $3,5: боєць ЗСУ про скандал у Міноборони

Військовослужбовець ЗСУ, політолог Кирило Сазонов, який воює на Донеччині, назвав хайпом висунуті проти Міноборони звинувачення у завищенні цін на закупівлю продуктів харчування для українських солдатів, зазначивши, що вартість раціону солдата ЗСУ в семеро разів нижча за вартість раціону солдата НАТО

Реклама на dsnews.ua

Про це боєць написав на своїй сторінці у Facebook.

"З приводу цієї історії із закупівлями продовольства для ЗСУ не хотів писати одразу – немає сенсу щось аналізувати, доки хайп. Хоча низку моментів як політолог – одразу відзначив. Вибірку, порівняння річного контракту із поточною ціною, там багато всього. А з корупційною складовою нехай розбирається НАБУ. Їм за це платять великі гроші та видають дорогі тактичні шкарпетки. Плюс профільний парламентський комітет", – пояснює політолог.

За його словами, дані з розслідування журналістів перевірятимуть відповідні органи, але вже зараз можна сказати, що у статті було багато маніпуляцій.

"МО не купує яйця, а купує послугу. Годувати певну кількість бійців протягом року. Тобто раціон. До раціону є набір вимог. Не просто калорії, а різноманітність. Тому що з'їсти два мішки перлівки солдатів не зможе і не захоче. І якщо твоя пропозиція цим вимогам відповідає, ти йдеш на тендер із ціновою пропозицією. Минулого року добовий раціон українського військового це 120 гривень на добу. Цього року постачальники вийшли із пропозиціями від 151 грн до 162. Після переговорів спустилися до 145,8 грн. Ця ціна залишиться незмінною протягом 2023 року, не дивлячись на інфляцію та курс гривні. А тепер питання – 145,8 грн на добу, це багато чи мало?" — пише Кирило Сазонов.

Військовослужбовець ЗСУ зазначає, що у країнах НАТО витрати на харчування військових у рази більші.

"Для розуміння – у країнах НАТО зараз 25 доларів на добу. 2015 року було 20 євро. Щодо витрат на харчування військовослужбовців армій країн НАТО, вони залежать від країни і як побудований процес. Як приклад, можу навести приклад бійців НАТО в Афганістані, там триразове харчування, яке коштує близько 20 євро на добу на військовослужбовця. "Солдат їсть, скільки хоче". Це – слова представника Агентства з матеріально-технічного забезпечення та закупівель НАТО (NSPA) Бюлента Тюдеша, які він сказав, перебуваючи в Києві у далекому 2015 році. Отже, харчування солдатів НАТО 25 доларів. У нас – 3,5 доларів. Спитаю разом із Резніковим: хтось дійсно вважає, що ця сума є завищеною? Хтось дійсно вважає, що наш солдат забагато їсть? Хтось дійсно вважає, що 3,5 долари на день, причому з урахуванням доставки з доставкою на нуль – це багато? Комусь у кріслах перед монітором у Києві справді здається, що 3,5 долара для моїх побратимів під Бахмутом та Кремінною – це якось надто жирно? Під'їжджайте сюди – гарантую, що думка зміниться першого дня", – запитує Кирило Сазонов.

    Реклама на dsnews.ua