• USD 36.6
  • EUR 39.7
  • GBP 45.2
Спецпроєкти

Погрожують новими термінами ув’язнення: ЗМІ дізналися, як російських зеків "женуть" на війну з Україною

Адміністрація російських виправних колоній погрожує в’язням, які відмовляються їхати воювати в Україну, новими термінами ув’язнення. У СІЗО тим, хто зголоситься воювати, обіцяють закривати кримінальні справи

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні видання "Агентство" в Telegram, передає "ДС".

Видання посилається на слова двох юристів та правозахисника.

За словами юристки Яни Гемель, в колоніях Самарської та Ростовської областей, Краснодарського краю та Північного Кавказу силовики змушують від в’язнів вступати до ПВК "Вагнер" та їхати воювати в Україну.

"Приїжджають оперативники МВС або ФСБ, обіцяють підняти старі справи 10-20 річної давнини, за якими термін давності вже давно минув, лякають, що порушуватимуть справи щодо тих, хто відмовляється йти на війну", — розповіла вона.

Гемель каже, що зараз, на відміну від літа й осені 2022 року, дуже мало в’язнів згодні йти воювати. Адже до колоній доходять чутки про ліквідованих та поранених в Україні.

Правозахисниця з Пермського краю Оксана Асауленко розповіла про засудженого, якому залишалося відсидіти 5 місяців. "Там точно залякали. В останній розмові (з матір’ю, — "ДС") він їй дав зрозуміти, що змусили", — розповіла вона.

За словами юриста, який не захотів називати своє ім’я, в’язнів вербують в основному в регіонах, розташованих поблизу українського кордону.

Також вступати до ПВК "Вагнер" підозрюваним пропонують в СІЗО. Такі випадки зафіксовані в Самарі, Москві та Пермі. Тим, хто вирушить воювати до України, обіцяють закрити справи.

Нагадаємо, за даними Білого дому, в рядах ПВК "Вагнер" в Україні воюють 50 тис. людей, 40 тис. з них — в’язні. Станом на початок січня понад 4 тис. "вагнерівців" були ліквідовані, 10 тис. поранені. 

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua