• USD 36.6
  • EUR 38.5
  • GBP 44.9
Спецпроєкти

Поліція відкрила 430 справ через воєнні злочини росіян на Херсонщині

Російські військові "проявили себе в черговий раз у всій красі" у Херсонській області

Поліція розслідує воєнні злочини
Поліція розслідує воєнні злочини росіян на Херсонщині
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив заступник міністра внутрішніх справ Євгеній Єнін в ефірі "Радіо Свобода", передає "ДС".

За його словами, правоохоронці бачать схожі прояви жорстокості та вчинення воєнних злочинів на тимчасово окупованих територіях.

"Якщо ми говоримо про найбільш типові кейси, з якими нам доводилося стикатися, це розстріл абсолютно мирної автомобільної колони в районі Каховської ГЕС, де рашисти розстріляли автобуси, в яких їхало мирне населення, жінки, діти, люди похилого віку. Саме там загинула родина одного з наших поліцейських колег, його дворічна донька і новонароджений син", – розповів Єнін.

Серед інших зафіксованих випадків — розстріл, а потім переїзд танками цивільної колони, зґвалтування, які завершувалися вбивствами, а також катування місцевих жителів з метою забрати їхній бізнес. Також є дані про співпрацю окремих місцевих колаборантів з окупантами та їхню участь у мародерстві.

"І багато-багато іншого, на превеликий жаль. Ми тільки розпочали роботу, на сьогодні внесено до ЄРДР близько 430 кримінальних проваджень, і це лише органами Нацполіції. Якщо говорити загалом, то ця цифра станом на сьогодні сягає 3 200 кримінальних проваджень", — сказав заступник міністра.

Справи розслідують поліція, СБУ, ДБР.

Євген Єнін додав, що правоохоронці відслідковують долю колаборантів, зокрема тих, хто до окупації працював у структурах МВС.

"На сьогодні знайшли вже декілька списків осіб у різних так званих органах окупаційної влади, колаборантів, зарплатні відомості, контактні телефони тощо. Все це стане доказовою базою, і ми будемо ретельно відслідковувати подальшу долю цих людей, навіть якщо вони втекли на тимчасово окуповані території або до Росії. Рано чи пізно ми будемо їх затримувати", – наголосив він.

Як писала "ДС", міністр внутрішніх справ Денис Монастирський розповів, що правоохоронці виявили 63 тіла жертв катувань на звільненій від російських військ частині Херсонщини.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua