• USD 36.6
  • EUR 39.3
  • GBP 45.8
Спецпроєкти

Політолог: "Хороші руські" для зриву поставок озброєнь використали абсурдну справу проти ексзамміністра оборони Шаповалова

Російські пропагандисти, які маскуються під "хороших руських", майстерно використали абсурдну псевдокорупційну справу проти ексзаступника міністра оборони Вячеслава Шаповалова, щоб внести розкол в українське суспільство і загальмувати поставки озброєнь

Реклама на dsnews.ua

Таку думку в ефірі телеканалу FREEDOM висловив керуючий партнер "Національної антикризової групи", політолог Тарас Загородній, передає "ДС".

Експерт звернув увагу на те, що так звані "хороші руські" свою відверту антиукраїнську діяльність професійно маскують за низкою нейтральних і навіть проукраїнських постів, а головна мета таким чином залишається ледь помітною.

В якості красномовного прикладу Загородній навів тему псевдокорупції в Міноборони, для роздмухування якої російські пропагандисти використали справу проти ексзаступника міністра Вячеслава Шаповалова, який подав у відставку на тлі так званого "яєчного скандалу", але ДБР висунуло йому зовсім інші звинувачення.

"Ось, наприклад, заарештували Шаповалова, заступник був Резнікова. У якого немає жодних корупційних дій, немає жодного доведеного наміру. Тобто людина, яка закуповувала сертифіковану техніку країн НАТО, фактично звинувачена за статтею, нібито вона перешкоджала діяльності Збройних Сил. І що ми маємо у результаті? У нас вилітає один напрямок якийсь, в результаті йде затримка щодо постачання зброї", — сказав політолог.

У своїй риториці, пояснює політолог, "хороші руські" змішали до купи кілька тем, відзвітували про "перемогу над корупцією в Міноборони", в результаті чого постраждали саме поставки озброєнь: "А це головне завдання цих так званих "хороших руських" – внести розкол, щоб в Україні почалася петлюрівщина, почали зносити всіх. Вони розуміють, що це дуже дієвий інструмент деморалізації армії, деморалізації керівництва".

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що ДБР висунуло Вячеславу Шаповалову підозру у тому, що Міноборони в перші дні повномасштабного російського вторгнення здійснило закупівлю амуніції за кордоном без дотримання українських стандартів якості і за 100-відсотковою передоплатою, хоча відомо, що постачальники відмовлялися працювати на умовах часткової оплати, бо вважали, що Україна не вистоїть більше тижня.

Частина амуніції за цими контрактами надійшла неякісною. Між тим, жодного корисливого мотиву з боку Шаповалова не доведено. А про неякісну продукцію відомо, що вона на фронт не потрапила і наразі відшкодовується виробниками і постачальниками. Адвокат Шаповалова називає цю справу цілком абсурдною.

    Реклама на dsnews.ua