• USD 36.6
  • EUR 35.7
  • GBP 41
Спецпроєкти

Політолог назвав головну загрозу для рейтингів Зеленського та "СН"

Для рейтингів президента Володимира Зеленського та його партії "Слуга народу" зараз головний ризик становить не п'ятий президент Петро Порошенко, а соціально-економічна ситуація

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Таку думку висловив в інтерв'ю "ДС" політолог Володимир Фесенко, коментуючи новий рейтинг Київського міжнародного інституту соціології, в якому партія Петра Порошенка "Європейська солідарність" випереджає "Слугу народу" на 5,2%.

"Безперечно, ситуація з ажіотажем, який був навколо справи Порошенка — головний фактор. Але проти "слуг народу", як і проти президента, негативно зіграв, звичайно, соціально-економічний фактор, зростання цін. До речі, це не вперше, січень у цьому плані — важкий рейтинговий місяць і для Зеленського та його партії, рік тому саме в січні була схожа історія, тільки тоді не "ЄС" випереджала партію Зеленського, а ОПЗЖ", — нагадав експерт.

Говорячи про різницю в 10% між рейтингом Зеленського і "СН", він уточнив, що йдеться про респондентів, які визначилися з вибором.

"Таких завжди було 5-7%, якщо говорити про різницю рейтингів партії та президента. До "Слуги народу" прихильники Зеленського ставляться більш критично, бо вони бачать різні скандали, там немає таких яскравих, помітних постатей, які б викликали симпатію. Все ж таки електорат Зеленського — це електорат Зеленського, і тут є традиційна історія "цар хороший, бояри погані". Згадані виборці позитив асоціюють з Зеленським, а якісь негативні речі — з його партією", — пояснив Фесенко.

Але головним тут, наголосив він, є рейтинг Зеленського, він і надалі відіграватиме вирішальну роль.

"Щодо партії, все одно її рейтинг — це відображення рейтингу президента. І якщо зробити нормальний ребрендинг партії, очистити список від різних одіозних фігур перед парламентськими виборами провести нормальну роботу на місцях, то ситуація з рейтингом "слуг" покращиться. Але в будь-якому У випадку, для рейтингів Зеленського та його партії зараз головний ризик не Порошенко, а соціально-економічна ситуація", — додав політолог.

Як писала "ДС", наприкінці грудня 2021 року Петру Порошенку оголосили підозру в державній зраді за так званою "вугільною справою". 19 січня Печерський райсуд Києва обрав п'ятому президентові запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання.

Після засідання суду рейтинги Порошенка та Зеленського практично зрівнялися.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua