• USD 28.4
  • EUR 32.1
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Політв’язень "ДНР" Матюшенко у критичному стані, – Денісова

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомила, що стан здоров’я громадянина України Валерія Матюшенка, якого незаконно утримують окупанти в Макіївській виправній колонії №32 на Донеччині — критичний

Реклама на dsnews.ua

Про це вона написала у Facebooк, передає "ДС".

"Відповідно до медичного висновку за протоколом ультразвукової діагностики щитоподібної залози, Валерій має ознаки дифузно-осередкових змін щитоподібної залози та глибоку шийну лімфадопатію з обох сторін. Зволікання з кваліфікованим лікуванням може призвести до онкологічного новоутворення. У Матюшенка стався напад: вузол, що утворився в паховій зоні внаслідок тяжких робіт впродовж 10 місяців у сумнозвісній в’язниці "Ізоляція", виявився паховою грижею, що спричинило защемлення кишківника. Без оперативного втручання, защемлення може призвести до летального наслідку. В умовах виправної колонії вчасно надати потрібну меддопомогу неможливо", – повідомила омбудсмен.

Денісова наголосила, що медобстеження Матюшенка із залученням кваліфікованих спеціалістів мають відбуватися кожні три місяці, політв’язень потребує постійного медикаментозного забезпечення.

Як повідомляла "ДС", у в'язницях та СІЗО на тимчасово окупованих територіях Донеччини та Луганщини незаконно утримують 30 жінок.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua