• USD 36.6
  • EUR 39.8
  • GBP 45.1
Спецпроєкти

Послом України в Болгарії призначили сексологиню: ЗМІ виявили відсутність у неї дипломатичного досвіду

В Олесі Ілащук, яку президент Володимир Зеленський призначив послом України в Болгарії, немає ані досвіду роботи в дипломатії, ані досвіду роботи на державних посадах. Досі Ілащук позиціонувалася як фахівець із сексології та дорогоцінних прикрас

Реклама на dsnews.ua

Інформацію про те, що новий посол у Болгарії не має відношення до МЗС, "Європейській правді" підтвердили кілька джерел у дипкорпусі, передає "ДС".

Як стверджується, посол, указ про призначення якої президент підписав 23 грудня, вже почала набувати досвіду за новою спеціальністю — зокрема, брала участь у спільній нараді послів України, яка проходила 22-25 грудня у Києві та Миколаєві.

"Тим часом, проблемою є те, що раніше вона взагалі не мала досвіду роботи як спеціаліст-міжнародник", — пише видання.

Біографія нового посла України в Болгарії поки не оприлюднена, проте окремі деталі вона розкрила на двох профілях у Facebook, які не мають офіційної позначки верифікації, але на яких розміщено особисті фото та іншу інформацію Олесі Ілащук.

"Один із них тривалий час не оновлюється; у ньому Ілащук позиціонується як спеціалістка з питань обробки дорогоцінного каміння. Профіль стверджує, що вона є випускницею антверпенської Вищої ради з питань діамантів — авторитетної організації, яка не є університетом чи освітнім центром, проте все ж таки надає певні освітні послуги", — зазначають журналісти.

В іншому профілі, який активно оновлювався до останнього часу, та сама людина позиціонується як "клінічний психолог, системно-сімейний терапевт, гештальт-терапевт, сексолог-консультант". Виходячи з публічної активності майбутньої представниці України в державі-члені ЄС та НАТО, вона досі займалася питаннями гештальт-лікування та сексології. У неділю ввечері цей профіль було заблоковано.

На обох профілях були розміщені особисті фото та інші деталі щодо новопризначеного посла, які вдалося верифікувати, переваги для яких з давніх-давен проставляли профілі Ярослави Гресь (задіяна в президентській ініціативі United24) та Олеся Донія (політолог, який зараз співпрацює з владою).

"Варто зауважити, що політичні призначення на посади посла осіб з-за меж МЗС не є винятковими; такі рішення практикувалися за багатьох президентів, що нерідко викликало критику. Втім, призначення взагалі без досвіду в міжнародній сфері справді поодинокі. Також без більш докладної інформації про біографію нового посла складно зрозуміти, чи має вона зв'язок із Болгарією", — уточнює видання.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua