• USD 29.3
  • EUR 30.4
  • GBP 35.4
Спецпроєкти

Посол України розповів про так звану "спецоперацію" Білорусі, про яку говорив Лукашенко

Посол України в Білорусі Ігор Кизим прокоментував "спецоперацію" з повернення білоруських далекобійників, яку нібито організував Комітет державної безпеки Білорусі. За словами посла, про взаємний обмін водіїв домовлялися дипломати

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко
Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це посол України написав у Facebook, передає "ДС".

За його словами, "взагалі незрозуміло, чому КДБ приписує собі всі "успіхи"". Кизим пояснив, що над поверненням білоруських громадян додому працювали білоруські дипломати та посольство України в Білорусі. Він визнав, що певні труднощі з поверненням білоруських далекобійників таки були, проте Україна не збиралася їх затримувати.

"І, нарешті, "апогей" операції — зустріч на Варшавському мості. Тут і справді спрацювало КДБ. Навіть мені особисто телефонували й "попереджали", мовляв, якщо що, то… Це, власне, суть "операції", про успішне проведення якої публічно говорили 7 квітня. Тільки чи "успішна" вона?" — написав Кизим.

Посол України в Білорусі розповів, що українські представники автоперевізників вели переговори з російськими про взаємний обмін водіїв, які опинилися в Росії та в Україні, і домовилися про те, що місцем "обміну" буде прикордонний перехід у Бресті, куди автобус з українцями приїде через Білорусь, а з росіянами — з України через Польщу.

"І тут розпочалася "спецоперація". Коли росіяни перетнули кордон і опинилися в Білорусі, білоруські прикордонники не випустили українців: поставили умову, що випустять їх лише в обмін на своїх. Поселили їх в окремому вагоні і виставили навколо охорону. Тобто фактично взяли в заручники українських водіїв", — повідомив посол.

Він зазначив, що зрештою всі далекобійники опинилися із сім'ями, "хоч і з затримкою, якої могло би не бути".

"З КДБ або без КДБ, це все одно трапилося б. Але чи вартий цей фільм того, щоб, "вкинувши" в інформаційний простір Білорусі ще одну порцію антиукраїнської пропаганди, вкотре безуспішно намагатися створити з українців образ ворога для білоруського суспільства?" — резюмував посол.

Нагадаємо, раніше самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив про проведення "спецоперації" КДБ в Україні, яка полягала у звільненні десятків білорусів, які нібито були в українському полоні.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua