• USD 36.6
  • EUR 39.6
  • GBP 45
Спецпроєкти

Посольство України в Іспанії також отримало закривавлений пакунок

До посольства України в Іспанії теж надійшов закривавлений пакунок. На місці працюють фахівці

Правоохоронці проводять слідчі дії на території посольства України в Іспанії, 2 грудня 2022 року
Правоохоронці проводять слідчі дії на території посольства України в Іспанії, 2 грудня 2022 року
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні речника МЗС України Олега Ніколенка, передає "ДС".

Закривавлений пакунок схожий на ті, які раніше надійшли в інші українські дипломатичні установи. Іспанська поліція оточила периметр посольства з міркувань безпеки. На місці вже працюють фахівці, проводяться слідчі дії.

"До українського посольства в Іспанії також надійшов закривавлений пакунок на зразок тих, які раніше надійшли іншим нашим дипломатичним установам. Іспанська поліція оточила периметр посольства з міркувань безпеки. На місці вже працюють фахівці, проводяться слідчі дії", — заявив Ніколенко.

Телеканал RTVE у репортажі з місця події повідомив, що у приміщенні посольства залишаються посол і співробітники, їх не евакуювали. Поліція продовжує розширювати периметр безпеки навколо будівлі.

Нагадаємо, після вибуху в посольстві у Мадриді, де постраждав один співробітник, до посольств України в Угорщині, Нідерландах, Польщі, Хорватії, Італії, генеральних консульств у Неаполі та Кракові, консульства в Брно надійшли закривавлені пакунки. У пакунках були очі тварин.

Крім того, вхід до помешкання посла у Ватикані зазнав вандалізму, а посольство в Казахстані отримало повідомлення про мінування, яке не підтвердилося.

Посольство у США отримало лист із ксерокопією критичної статті про Україну. В МЗС заявили, що лист синхронно з іншими пакунками надійшов із території однієї європейської країни. Тепер усі українські посольства та консульства перебувають у режимі посилених заходів безпеки.

Міністерка оборони Іспанії Маргарита Роблес 1 грудня заявила, що загалом у країні було надіслано 5 листів на різні об'єкти. Крім листа до українського посольства, журналісти повідомляли про пакунки до прем'єр-міністра Іспанії, Міноборони Іспанії, супутникового центру ЄС, розташованого на авіабазі "Торрехон-де-Ардос" поблизу Мадрида, до заводу на північному сході Іспанії, який виготовляє озброєння, що відправляється в Україну тощо.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua