• USD 28.8
  • EUR 32.5
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Позитив тижня. У США для України збудують ще два патрульних катери Марк VI

Крім того: Естонія і Латвія готові постачати нам зброю, турецька система бойового управління Advent уже в Україні, а в нашому Міноборони створять ситуаційний центр

Катер Марк VI
Катер Марк VI
Реклама на dsnews.ua

Штати замовили будівництво ще двох патрульних катерів для ВМС ЗСУ

Як повідомляє "Мілітарний", міністерство оборони США оголосило про виконання опціону до раніше укладеного контракту й підписання додатка до угоди від вересня 2021 р. щодо будівництва для України шести патрульних катерів типу Mark VI. Опціон продовжуватиме виконувати американська суднобудівна компанія SAFE Boats International. Вартість додаткової угоди на будівництво двох корпусів становить $25 556 452, а завершення виготовлення очікується до березня 2026 р.

Фінансування будівництва катерів Mark VI здійснюється за програмою сприяння посиленню обороноздатності України, і вже було профінансовано за цією статтею за 2020 р. на суму $5 463 500. Загалом на це передбачена виділена фіксована сума у розмірі $19 969 119 і завершення всіх робіт до грудня 2022 р.

17 червня 2020 р. Державний департамент США погодив запит України на продаж за програмою Foreign Military Sale (FMS) 16 сучасних патрульних катерів Mark VI і пов'язаного з ними озброєння загальною орієнтовною вартістю $600 млн. Раніше передбачалося, що шість патрульних катерів Україна отримає безоплатно в рамках безпеки допомоги США. Ще десять катерів зможе придбати коштом оборонного бюджету.

У свою чергу, американська компанія SAFE Boats International показала будівництво катерів Mark VI. З оприлюднених кадрів видно, що рівень готовності суден досить високий і вже здійснюється оснащення корпусів допоміжним устаткуванням.

Mark VI є багатофункціональною платформою і може досягати максимальної швидкості понад 35 вузлів. За базовими характеристиками катери мають максимальний екіпаж із 10 осіб і можуть прийняти до восьми пасажирів.

Латвія і Естонія підтвердили наміри постачати в Україну військову техніку

Реклама на dsnews.ua

Президент Естонії Алар Каріс підтвердив наміри поставити в Україну протитанкові ракети Javelin. За його словами, ультиматум Росії щодо гарантій безпеки не може бути основою для переговорів із колективним Заходом. Алар Каріс також заявив, що підтримує надання військової допомоги Україні, зокрема протитанкових комплексів Javelin.

"Українці самі сказали, чого потребують для зміцнення своєї безпеки, — зазначив він. — Наша допомога грунтується на цьому конкретно калькульованому рішенні і на проханні, що надійшло нам. Американці також готуються передати українцям протитанкові ракети Javelin".

Нагадаємо, у грудні стало відомо, що міністерство оборони Естонії розглядає можливість надання Україні протитанкового озброєння — ракет Javelin і 122-міліметрових гаубиць, а також боєприпасів до них. Однак спочатку необхідно отримати дозвіл від колишніх власників гаубиць — Німеччини і Фінляндії, а також від країни виробника Javelin — Сполучених Штатів.

Підтримали Україну й у Латвії. Після зустрічі з послом України в цій країні Олександром Міщенком міністр оборони Латвії Артіс Пабрікс підтвердив, що Рига продовжить надавати допомогу нашій державі, "включаючи зброю та техніку". "Ми це зробимо. Ми закликаємо наших союзників у Європі зробити те саме. Тому що Україна має право і повинна вміти захищатися", — заявив Пабрікс.

У Харкові розпочинають нову модернізацію Т-64 за зразком 2022 р.

Харківський бронетанковий завод розпочинає нову модернізацію танків Т-64 зразка 2022 р. Про це "Урядовому кур'єру" розповів директор підприємства Герман Сметанін.

За його словами, минулого року на заводі займалися ремонтом лінійних машин Т-64БВ, паралельно освоювали ремонт танка Т-64БМ2, відновлювали БМ-2, модернізували командирський танк БВК. Було освоєно капітальний ремонт з урахуванням глибокої модернізації танка Т-64БМ2, на який встановили тисячосильний двигун 6ТД. Танк став більш маневреним, незважаючи на незначне збільшення ваги у зв'язку з підвищеним броньованим захистом.

На машину встановили велику кількість модернізованих елементів, що збільшують тактико-технічні характеристики. Це, зокрема, нічні приціли командира, навідника, механіка-водія, ґратові кормові протикумулятивні екрани у кормі танка. Встановлено окрему камеру для командира, дві радіостанції тощо. Першу партію цих модернізованих машин уже передали ЗСУ.

Міноборони України отримає ситуаційний центр

У системі Міністерства оборони України створять ситуаційний центр і забезпечать його функціонування. Центр з'явиться відповідно до рішення Ради національної безпеки та оборони. Про це повідомляє "Мілітарний".

Ситуаційні центри є однією з найефективніших форм реалізації системи підтримки прийняття управлінських рішень шляхом створення особливого інформаційно-технологічного простору, що включає моніторинг, прогнозування, прийняття рішень і контроль їх виконання. До складу мережі мають входити: головний ситуаційний центр України; урядовий ситуаційний центр; ситуаційні центри органів сектору безпеки та оборони; ситуаційні центри центральних органів виконавчої влади.

Компанія Havelsan експортувала до України систему бойового управління Advent

Advent — вбудована система бойового управління з підтримкою мережевих даних, розроблена відповідно до вимог командування Військово-морських сил Туреччини. Нова система використовується на корветах ADA і BURAK, кораблях спеціального призначення TCG Ufuk і фрегатах класів Barbaros та Istanbul.

Завдяки системі можна отримати доступ до функцій тактичних каналів передачі даних (Link 11, Link 16 і Link 22, SIMPLE, JREAP та VMF), повністю інтегрованих з Advent через усі консолі оператора. Комплекс має архітектуру, яка сприяє швидкому і правильному процесу прийняття рішень командуванням та забезпечує гнучку структуру у використанні нової зброї і датчиків. Систему можна адаптувати до наземних, підводних і повітряних платформ, а також використовувати із наземних засобів.

    Реклама на dsnews.ua