• USD 36.6
  • EUR 39.3
  • GBP 45.6
Спецпроєкти

Представник ГУР заявив, що всі російські добровольці проходять ретельну перевірку спецслужб

Спецслужби України перевіряють усіх іноземців, які висловили бажання воювати на боці України

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив представник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Черняк, передає "ДС" із посиланням на Радіо Свобода.

"Ви розумієте, російські спецслужби теж діють професійно. І в нас було дуже багато випадків, коли під виглядом того, що "я – доброволець, я хочу захищати Україну", до нас намагалися якось направити російських агентів", – зазначив Черняк.

За його словами, подібні спроби виявляли, і таких людей передавали у "відповідні правоохоронні органи".

Він додав, що на початку повномасштабної війни бажання воювати за Україну виявляли сотні іноземців.

"Повертаючись до "Російського добровольчого корпусу" – так, ті люди, з якими ми спілкуємося, вони проходили певні етапи перевірки. Це таємна інформація. Але повірте, що наша внутрішня безпека, вона працює, вона працює дуже чітко і професійно", – запевнив він.

Водночас Черняк наголосив, що РДК, як і легіон "Свобода Росії", діяв у Бєлгородській області за принципом автономності і не має стосунку до української розвідки. 

Нагадаємо, 25 травня стало відомо, що військові "Російського добровольчого корпусу" зайшли у населений пункт Глотово Бєлгородської області РФ.

В українській воєнній розвідці заявили, що події в Бєлгородській області були настільки несподіваними для Росії, що дезорієнтували її, а місцеві жителі лояльно поставилися до повстанців.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua