• USD 36.6
  • EUR 38.5
  • GBP 44.9
Спецпроєкти

Представник "Укренерго", який раніше лобіював інтереси Коболєва, витратив на відрядження мільйон гривень платників податків, — журналіст

У період з 10 вересня по 3 жовтня 2022 року експерт з інтеграції в ENTSO-Е офісу з питань взаємодії з центральними органами влади Вадим Гламаздін побував у Варшаві, Брюсселі та Вашингтоні. Вартість "відрядження" склала 981 тисяча гривень — усю суму оплатила державна НЕК "Укренерго"

Вадим Гламаздін
Вадим Гламаздін
Реклама на dsnews.ua

Дані щодо закордонного відрядження були оприлюднені минулого тижня, передає "ДС".

Проживав Вадим Гламаздін тільки в розкішних п’ятизіркових готелях. Наприклад, вартість його готелю у Варшаві склала 49,7 тис. грн. на добу. У Вашингтоні він витратив на кімнату у готелі 41 тис. грн. на добу. Переліт "експерта" у бізнес-класі коштував державі 232,5 тис. грн. На трансфер (таксі, оренду автомобіля) їм було витрачено 79 тис. грн, а на добові – 36 тис. грн.

За інформацією журналістів-розслідувачів, з трьох тижнів поїздки два тижні він провів у Вашингтоні, займаючись лобістською діяльністю на користь свого нового шефа – голови правління НЕК "Укренерго" Володимира Кудрицького. "Досвід" такої діяльності Вадим Гламаздін отримав в період 2017 – 2021 років, працюючи уповноваженим по роботі з органами державної влади НАК "Нафтогаз України" та радником голови правління цього підприємства.

За даними журналіста Дениса Безлюдька, Гламаздін є членом команди, яка протягом 2017 — 2021 років займалась піаром колишнього голови правління НАК "Нафтогаз України" Андрія Коболєва в США. З реєстрів FARA (Foreign Agents Registration Act), які веде Мін’юст США, відомо, що за ці послуги НАК "Нафтогаз України" безпосередньо, а також через своїх проксі — громадську організацію Федерація роботодавців нафтогазової галузі та її київський осередок — сплатили близько 3,3 млн. доларів США американській компанії Yorktown Solutions. 

За словами директора енергетичних та інфраструктурних програм Центру Разумкова Володимира Омельченка, Гламаздін з партнерами більше займалися збереженням Коболєва у кріслі, ніж боротьбою проти "Північного потоку – 2".

"При цьому вони це робили через американських лобістів, через піар в Україні – за гроші "Нафтогазу", тобто за державні гроші", – писав Володимир Омельченко. 

За його словами, часто захист Коболєва полягав в атаках на уряд.

"Уряд атакували за кошти компанії, єдиним акціонером якої є уряд. Кампанія проти уряду на захист Коболєва зашкодила інтересам України", — резюмував Омельченко.

Про цю абсурдну ситуацію на своїй пресконференції 21 травня 2021 року згадав навіть президент України Володимир Зеленський, відповідаючи на запитання щодо наслідків та інформаційного шуму навколо звільнення Андрія Коболєва з посади голови правління НАК "Нафтогаз України". 

Наразі все те, що робив Вадим Гламаздін і Ко для Андрія Коболєва в США та Україні, він тепер робить для голови правління НЕК "Укренерго" Володимира Кудрицького.

Американському істеблішменту вже розсилаються публікації про непересічну ефективність цього менеджера. І знову за рахунок коштів державної компанії. Замість НАК "Нафтогаз України" сьогодні це НЕК "Укренерго". 

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua