• USD 41.5
  • EUR 45.2
  • GBP 53.6
Спецпроєкти

Порушує рішення Ставки і РНБО. Шкіль пояснив, як Шмигаль дискредитує Зеленського, блокуючи виділення коштів на енергообʼєкти

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль особисто блокує фінансування будівництва третього рівня захисту для енергетичних об'єктів, що стало причиною неготовності захисту інфраструктури та подальшого енергетичного колапсу в країні

Реклама на dsnews.ua

Про це у своєму дописі в соцмережі Facebook написав власник компанії Autostrada Максим Шкіль, передає "ДС". Autostrada є одним із найбільших підрядників з будівництва захисних споруд на енергооб'єктах.

За його словами, обсяг виділених на будівництво коштів не перевищує 10% від потреби. Це пряме порушення рішення Ставки Верховного Головнокомандувача та Ради національної безпеки і оборони. І енергетичний колапс став наслідком бездіяльності голови уряду.

Раніше Шкіль уже публікував критичні дописи щодо відсутності фінансування робіт на об'єктах енергетичної інфраструктури. Зокрема, йшлося про недофінансування зведення водогону на Дніпропетровщині після підриву росіянами Каховської ГЕС. "Чи була реакція очільника уряду? Так, миттєва і максимально деструктивна — Денис Шмигаль повністю зупинив всі платежі і дав доручення БЕБ та ДАСУ перевірити будівництво захисту енергетичних об'єктів. Виїхали, перевірили — ціни у "Автостради" найнижчі серед всіх підрядних організацій, а ступінь готовність — один з найвищих! Всі перевіряючі підрозділи зафіксували єдину проблему — відсутність фінансування", — написав Шкіль.

"Чи розуміє очільник уряду, що українці волелюбний народ, і методи ручних перевірок, тиску на бізнес, штучне блокування платежів, тільки стискають пружину, яка точно вистрілить по зубах? […] Якщо очільник уряду не розуміє важливість будівництва третього рівня захисту, чому були заключені відповідні договори і по ним літом 2023 року розпочалось фінансування? Чи доповідає Денис Шмигаль Президенту, що він дає письмові доручення перевіряти компанії після їх публічної позиції на бездіяльність уряду, зупиняє платежі по всіх ключових об'єктах у країні, не виконує рішення Ставки Верховного Головнокомандувача та РНБО щодо будівництва і фінансування третього рівня захисту об'єктів енергетики? Чи можливий конструктивний діалог між очільником уряду і бізнесом?", — додав власник Autostrada. 

На думку Шкіля, нинішній енергетичний колапс в Україні має місце через бездіяльність прем'єра Шмигаля, шляхом зупинки фінансування інфраструктурних об'єктів, зокрема будівництва третього рівня захисту енергетичних об'єктів і, як наслідок, неготовність захисту енергетичної інфраструктури країни. Власник Autostrada вважає, що Шмигаль має особисто відповідати за зрив будівництва захисту енергетичних обʼ'єктів третього рівня. 

"Третій рівень захисту підстанцій, який виконує Autostrada, відповідно до підписаних договорів ще в травні 2023 року, мав бути повністю завершений до кінця травня 2024 року, але через відсутність фінансування (профінансовано на рівні 10% вартості) і великі борги — роботи повністю зупинені. Це стосується всіх без виключення підрядних організацій, які здійснюють спорудження третього рівня захисту енергетичних об'єктів! Сьогодні борги перед Автострада майже 9 млрд грн", — підсумував він. 

    Реклама на dsnews.ua