• USD 36.6
  • EUR 37.2
  • GBP 44.1
Спецпроєкти

Прокуратура вважає кримчан-призовників в армії РФ жертвами війни

Жителі окупованого Криму, яких примусово призвали до лав російської армії та відправили воювати на боці РФ, є не злочинцями, а жертвами конфлікту

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив керівник прокуратури АР Крим та м. Севастополя Ігор Поночовний, передає "ДС" із посиланням на "Інтерфакс-Україна".

Поночовний розповів, що за 8 років окупації Кримського півострова понад 34 тисячі кримчан примусово потрапили на військову службу до армії держави-окупанта. Але після повномасштабного вторгнення Росії в Україну окупанти зазнають численних втрат і виникла потреба поповнення людського ресурсу.

"Тисячі українців, які залишилися на окупованих територіях, уже потрапили або перебувають під потенційним ризиком потрапити під примусову мобілізацію… Нещодавнє створення нового мобілізаційного центру в окупованому Криму може свідчити про приховану мобілізацію на півострові. РФ ставить за мету відправити українців із території півострова воювати проти своєї країни", — зазначив він.

Він звернув увагу, що такі дії окупантів порушують положення IV Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни і є військовим злочином, який не має строків давності.

За словами Поночовного, у рамках національного законодавства прокуратура автономії кваліфікує такі дії за ст. 438 КК України, санкція якої передбачає до 12 років позбавлення волі.

"Наголошую, що кримчани, примусово призвані до лав армії РФ або інших незаконних формувань, є жертвами збройного конфлікту, а не злочинцями. Отже, вони не можуть і не підлягатимуть кримінальному переслідуванню, якщо не вчинили жодного іншого злочину під час служби в окупаційній армії", — сказав керівник кримської прокуратури.

Також він додав, що інформація про нібито переслідування Україною кримських призовників є пропагандою, спрямованою на дискредитацію української влади.

Як повідомляла "ДС", в окупованому Росією Криму загарбники оголосили у розшук бійця морської піхоти ЗС РФ Олексія Кандаурова, який відмовився воювати проти України.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua