• USD 36.6
  • EUR 38
  • GBP 44.2
Спецпроєкти

Проти засудження анексії території України в ООН проголосувала "жалюгідна п'ятірка", — ОП

Заступник глави Офісу президента України Андрій Сибіга 12 жовтня прокоментував підсумки голосування в Генасамблеї ООН про невизнання російських псевдореферендумів і незаконної анексії українських територій

Реклама на dsnews.ua

Про це він написав у Facebook, передає "ДС".

"Генеральна Асамблея ООН ухвалила історичну резолюцію "Територіальна цілісність України: захист принципів Статуту ООН". Потужна і справедлива назва. Світ сказав своє надзвичайно вагоме слово – російська спроба незаконної анексії нікчемна і ніколи не буде визнана міжнародним співтовариством. А Україна неодмінно поверне усі свої землі", – написав Сибіга.

Він подякував 143 країнам, які проголосували за резолюцію, і зазначив, що вони "обрали правильний бік історії".

"Ця цифра – 143, яка є в рази вищою за дві третини юридично обов'язкових голосів та охоплює всі без винятку континенти і регіони, переконливо свідчить: з Україною весь світ. І неодмінно буде з нами до самої перемоги й після неї", – підкреслив заступник глави ОП.

Він наголосив, що РФ на сесії Генасамблеї ООН підтримало лише чотири країни.

"Ну а ті, хто проголосував проти (а це вже добре відома "жалюгідна п'ятірка" – Росія, Білорусь, Нікарагуа, Північна Корея, Сирія), – їм не зупинити хід історії. Адже вони зі своїми владними режимами вже давно на її узбіччі. А якщо не зовсім дипломатично, але справедливо – на її смітнику", – резюмував Сибіга.

Резолюцію "Територіальна цілісність України: захист принципів Статуту ООН" 12 жовтня підтримало 143 зі 193 країн – членів організації, п'ять проголосували проти, 35 (зокрема Індія і Китай) утрималися. Проти виступили Білорусь, Північна Корея, Нікарагуа, Росія і Сирія.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua