• USD 29.3
  • EUR 30.8
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

"Провокація та афера": у Мінцифри спростовують викрадення даних з "Дії"

У Мінцифри називають провокацією та продовженням гібридної війни ніформацію про нібито продаж на онлайн-форумі персональних даних мільйонів українців, начебто викрадених з сайту diia.gov.ua

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні у Telegram-каналі "Дії", передає "ДС".

У Міністерстві цифрової трансформації заявили, що такі повідомлення почали з'являтись ще з минулих вихідних. "Такі оголошення мають на меті не тільки залякати суспільство. А ще й дестабілізувати ситуацію в Україні, зупинивши роботу державного сектору", — зазначили там. 

Там закликали українців не піддаватися паніці. Оскільки "усі персональні дані перебувають під надійним захистом у держреєстрах. А оголошення про можливість купити дані, отримані після злому 14 січня, є аферою: шахраї продають старі дані, що скомплектовані з багатьох джерел, які були злиті до 2019 року".

Там нагадали, що користувачами мобільного застосунку "Дія" є 13,5 млн українців. "Він не зберігає персональних даних, а лише відображає те, що зберігається про них у відповідних державних реєстрах", — резюмували у відомстві.

Нагадаємо, раніше на сторінці "Гільдія IT Фахівців" опублікували інформацію про те, що 21 січня анонімний користувач виставив на продаж на одному з онлайн-форумів персональні дані українців, начебто викрадені із порталу "Дія".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua