• USD 29.3
  • EUR 31.3
  • GBP 36.6
Спецпроєкти

Путін використовує юридичні трюки, щоб запустити "Північний потік-2", — Вітренко

Президент Росії використовує різні юридичні хитрощі для того, щоб хоча б частина магістрального газопроводу "Північний потік-2" була запущена

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це написав у своєму Facebook голова НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко, коментуючи створення компанії "Gas for Europe" як оператора частини "Північного потоку-2", який проходить територією Німеччини та в її територіальних водах, передає "ДС".

"Це ніщо інше – як маніпуляція, бажання бути понад законом і продовжувати шантажувати Європу газом ще не один рік. Поясню, чому. По-перше, це прямо суперечить чітко вираженій політичній волі Європейського парламенту і Ради ЄС, які свідомо розповсюдили правила Третього енергопакету на "Північний потік-2", — зазначив він.

За словами Вітренка, Директива Ради ЄС 2019 була прийнята саме для того, щоб правила стосувалися всього газопроводу – від Усть-Луги в Росії до Любміну в Німеччині.

"Ми очікуємо від нового уряду Німеччини та від регулятора, що вони не дозволять Путіну влаштовувати юридичні трюки і зневажати європейські норми і закони. Особливо зараз, в умовах, коли він може розпочати нові агресивні дії проти України в будь-який момент. Адже даючи Росії право бути понад законом в енергетиці, Путін отримує зелене світло бути понад законом і здоровим глуздом і в усьому іншому", — підкреслив Вітренко.

Як повідомляла "ДС", 26 січня стало відомо, що компанія Nord Stream 2 AG заснувала в Німеччині дочірню компанію Gas for Europe GmbH, яка буде власником та оператором ділянки російського магістрального газопроводу "Північний потік-2", який проходить територією ФРН.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua