• USD 36.6
  • EUR 37.3
  • GBP 44.3
Спецпроєкти

Рада обрала свою представницю в Конституційному суді Совгирю суддею КСУ

Верховна Рада України у середу, 27 липня, обрала нардепку від "Слуги народу" Ольгу Совгирю суддею Конституційного Суду. До цього депутатка була представницею парламенту у КСУ

Ольга Совгиря
Ольга Совгиря / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні на Telegram-каналі фракції "Слуга народу", передає "ДС".

"Представницю Верховної Ради у Конституційному Суді, народну депутатку від "Слуги народу" Ольгу Совгирю обрано суддею Конституційного Суду", – зазначено у повідомленні.

Рішення підтримали 293 нардепи за мінімально необхідних 226 голосів.

Судово-юридична газета уточнює, що Совгиря отримала рекомендацію Комітету ВР ще півтора роки тому.

"Однак парламент так і не приступив до її призначення. І справа зовсім не у професійних чи особистих якостях пані Совгирі, а в тому, які вимоги висувають перед Україною міжнародні партнери", — зазначало видання.

Венеційська комісія звертала увагу, що у Законі про КСУ прописано, що суддею Конституційного Суду не може бути призначено на посаду особу, яка на день призначення:

1) є членом або обіймає посаду в політичній партії, іншій організації, що має політичні цілі, або бере участь у політичній діяльності;

2) обрано на виборну посаду в органі державної влади чи органі місцевого самоврядування, що має представницький мандат;

3) бере участь у організації чи фінансуванні політичної агітації чи іншої політичної діяльності.

Нардеп Олексій Гончаренко також повідомляв у Telegram, що Совгиря не претендує на посаду голови Конституційного Суду, незважаючи на наявність такої інформації.

"Щойно особисто запитав Ольгу Совгірю про можливість обрання їй головою Конституційного Суду. Вона пообіцяла не балотуватися у голови КС як мінімум перший рік своєї роботи суддею у разі її обрання", — писав Гончаренко.

Як повідомлялося, 19 травня на спеціальному пленарному засіданні Конституційного Суду прийняла присягу судді КСУ професорка кафедри теорії та філософії права юридичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка Оксана Грищук.

Грищук посіла місце колишнього судді КСУ Олександра Тупицького. Тупицького, який раніше очолював Конституційний суд, того ж місяця оголосили у міжнародний розшук.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua