• USD 36.6
  • EUR 37.3
  • GBP 44.2
Спецпроєкти

Рада розгляне скасування обмежень на пересування для резервістів

До Верховної Ради внесено законопроект про зміни до законів щодо обмеження переміщення призовників під час дії режиму військового стану

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив у своєму Facebook народний депутат Кирило Нестеренко, який є співавтором законопроекту спільно з нардепами Дмитром Чорним та Максимом Зуєвим, передає "ДС".

Нестеренко зазначив, що правила переміщення призовників у воєнний час прописані в законах "Про військовий обов'язок та військову службу", "Про правовий режим військового стану" та "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію". При цьому він спільно з колегами ініціював внесення змін до цих законів.

"Сьогодні зареєстрували законопроект, де у кожному зі старих законів прибрали норму згідно з якою призовник обмежується в правах переміщення територією України як для зміни місця проживання так і для переміщення", — написав він.

За словами нардепа, це зроблено з метою "прибрати потенційно корупційну складову, дати можливість нашим хлопцям у тилу продовжувати вільно допомагати армії, а також не обмежувати бізнес працювати в цей непростий для нашої країни час".

Нестеренко також висловив сподівання, що Верховна Рада підтримає законопроект.

Як писала "ДС", у Сухопутних військах ЗСУ пояснили, що мобілізація в Україні має загальнонаціональний характер і відбувається не "хвилями".

У Генштабі ЗСУ раніше заявили, що чоловікам призовного віку, які хочуть виїхати за межі свого місця проживання, слід звернутися за дозволом до Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.

Пізніше в Генштабі пояснили, що військовозобов'язані, призовники та резервісти мають отримувати дозвіл Територіального центру комплектування (ТЦК) для поїздок за межі області, де вони проживають. За словами представника Генштабу, ці законодавчі норми діють давно і у зв'язку з поверненням великої кількості чоловіків додому виникла необхідність актуалізації облікових даних військовозобов'язаних для розуміння можливостей мобілізаційного ресурсу.

Президент Володимир Зеленський звернувся до міністра оборони Олексія Резнікова та командувача ЗСУ Валерія Залужного з проханням роз'яснити необхідність видачі дозволів на виїзд для військовозобов'язаних та резервістів, а також не приймати подібних рішень без його відома.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua