• USD 36.6
  • EUR 38.7
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

Рада збільшила відпустки для військових

Депутати Верховної Ради проголосували за збільшення щорічних відпусток для військових до 30 днів. Також вони зможуть додатково відпочивати 10 днів за сімейними обставинами та з інших поважних причин

ЗСУ
ЗСУ
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні народних депутатів Ярослава Железняка та Олексія Гончаренка, передає "ДС".

Йдеться про проєкт закону 9378. Він передбачає, що під час дії воєнного стану військовослужбовцям всіх видів військової служби можуть надавати щорічну основну відпустку тривалістю 30 календарних днів.

Також військові додатково зможуть взяти відпустку за сімейними обставинами та з інших поважних причин терміном до 10 днів зі збереженням грошового забезпечення. А ще військові зможуть отримати час на те, щоб доїхати до місця проведення відпустки і назад — на це можуть виділити до 2 діб в один кінець.

Схвалений законопроєкт передбачає, що щорічну основну відпустку можуть надати частинами тричі на рік за умови одночасної відсутності не більше 30% загальної чисельності військовослужбовців певної категорії відповідного підрозділу.

Наразі українські військові теж можуть брати щорічну основну відпустку та відпустку за сімейними обставинами або з інших поважних причин. Проте обидві ці категорії передбачають лише по 10 днів відпочинку, а також час на дорогу до місця проведення відпустки і назад.

Проте й такий відпочинок схвалили нещодавно: лише у грудні 2022 року президент Володимир Зеленський підписав закон щодо надання військовослужбовцям відпусток під час дії воєнного стану. До цього бійцю могли надати короткострокову відпустку тільки з формулюванням "за сімейними обставинами" або "за рішенням командира".

Нагадаємо, 30 травня Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт про збільшення грошових винагород військовим, курсантам, строковикам та тимчасово непридатним військовим.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua