• USD 36.6
  • EUR 37.2
  • GBP 44.1
Спецпроєкти

Рашисти готуються до примусової мобілізації в окупованому Криму

В окупованому Росією Криму помічені ознаки підготовки до загальної мобілізації

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє представництво президента України в АР Крим, передає "ДС".

Днями на ресурсах окупаційної адміністрації з’явився указ так званого "глави республіки", яким створено "призовну комісію з мобілізації громадян у республіці Крим" у новому складі, затверджено положення про неї та доручено створити в відповідні комісії нижчого рівня.

"Вказані кроки свідчать, що Російська Федерація готується до проведення мобілізації на тимчасово окупованій території. Громадян України в окупованому Криму знову планують примушувати воювати проти власної держави, як це вже відбувається з тими, кого окупанти незаконно призвали на строкову службу", — зазначають у представництві.

Призов і мобілізація громадян до армії держави-окупанта грубо порушує норми міжнародного гуманітарного права, зокрема положення IV Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни.

У представництві закликали українців у Криму зробити усе можливе, аби уникнути мобілізації,саботувати рішення окупантів, а якщо це не вдасться, за першої ж нагоди здаватися в полон – це дозволить зберегти життя та не виконувати злочинних наказів.

Виконання наказів, які можуть призвести до жертв серед цивільного населення або руйнування цивільної інфраструктури, кваліфікується як злочини без строків давності та переслідуються за законом України і нормами міжнародного права, навіть якщо мобілізація є примусовою.

Нагадаємо, в розвідувальному огляді Міноборони Британії повідомили, що у найближчі тижні російська армія вже більше залежатиме від резервних сил загальної мобілізації.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua