• USD 36.6
  • EUR 39.3
  • GBP 44.7
Спецпроєкти

Рішення столичної влади про демонтаж радянських пам’ятників підтримують майже 70% киян і 65% переселенців, - соцопитування

Рішення міської влади Києва демонтувати пам’ятники Ватутіну, Чкалову та іншим радянським діячам вважають правильним майже 70% киян

Демонтаж пам'ятника російському генералу Ватутіну
Демонтаж пам'ятника російському генералу Ватутіну
Реклама на dsnews.ua

Про це свідчать результати соціологічного опитування групи "Рейтинг", передає "ДС".

"Майже 70% опитаних киян підтримують рішення міської влади Києва демонтувати радянські пам’ятники, близько чверті – не підтримують. Серед переселенців підтримують це рішення майже 65%, проти цього – близько 20%", — повідомляє "Рейтинг".

Відповідаючи на запитання "Як ви ставитесь до рішення міської влади Києва демонтувати радянські пам’ятники?", 50% киян обрали відповідь "Цілком підтримую". Ще 18% сказали, що "скоріше підтримують".

Серед переселенців, які зараз мешкають у столиці, 44% повністю підтримують рішення про знесення пам’ятників і 20% — "скоріше підтримують".

Порівняльне дослідження "Настрої киян та переселенців" проводилося з 16 по 27 лютого серед мешканців Києва та переселенців від 18 років і старше. Опитано 800 киян та 800 переселенців методом інтерв’ю face-to-face. Вибірка репрезентативна за віком і статтю. Статистична похибка – менше 3,5%.

Раніше повідомлялося, що Київська міська влада давно зверталася до Міністерства культури з проханням надати дозвіл на демонтаж радянських та імперських пам’ятників. Одразу після рішення Мінкульту про позбавлення пам’ятників Ватутіну та Чкалову статусу об’єктів культурної спадщини їх було демонтовано. Зараз очікується рішення Мінкульту щодо пам’ятників Щорсу і Пушкіну.

    Реклама на dsnews.ua