• USD 36.6
  • EUR 39.7
  • GBP 45.2
Спецпроєкти

Резніков: Україні потрібні сотні тисяч БПЛА — мусимо розвивати власний ринок

За 8 місяців повномасштабної війни до експлуатації допущено більше безпілотних літальних апаратів, ніж за останні 5 років

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив міністр оборони Олексій Резніков під час зустрічі з понад 100 українськими розробниками та виробниками БПЛА, передає "ДС" з посиланням на сайт Міноборони.

Резніков наголосив на важливості підтримки українського ринку БПЛА, зокрема дронів широкого спектру застосування — повітря-земля-вода.

"Це і про коригування артилерії, і про нанесення ураження ворогу (ударні дрони), і про доставку б/к, евакуацію поранених тощо.

Наразі потреби Сил оборони України вимірюються сотнями тисяч БПЛА різних модифікацій. Робота із закриття зазначених потреб триває, зокрема, за 8 місяців повномасштабної війни до експлуатації допущено більше БПЛА, ніж за останні 5 років.

Повторю, незалежність ВПК — це один із факторів обороноздатності країни. І наразі одним із ключових напрямів Міноборони є розвиток і підтримка українського ринку БПЛА", – сказав міністр.

Повідомляється, що триває нормативно-правова роботах у рамках спрощення процесу розвитку виробництва БПЛА. Уже розроблено два проєкти змін до законів та п’ять змін до постанов КМУ.

На зустрічі активно обговорювалася тема необхідності створення Асоціації, яка б представляла інтереси виробників. "Позиція і виробників, і міністра співпала", — повідомляє Міноборони.

Також міністр оборони вручив низці виробників свідоцтва про реєстрацію штатно-табельного предмета, що означає допуск до експлуатації військовими.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua