• USD 36.6
  • EUR 37.8
  • GBP 44.6
Спецпроєкти

Росія готується повністю відключити газ Європі, — Зеленський

Росія спробує повністю перекрити постачання газу до Європи в "найгостріший момент"

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив президент Володимир Зеленський у своєму відеозверненні, коментуючи рішення уряду Канади зробити виняток із санкцій для постачання відремонтованої турбіни для газопроводу "Північний потік-1" до Німеччини, повідомляє "ДС".

Глава держави підкреслив, що Росія ніколи не дотримувалася правил на ринку енергетики і не робитиме цього зараз.

"Це стосується не тільки якоїсь турбіни для газопроводу "Північний потік", яку Канада не повинна була, але все ж таки вирішила фактично передати Росії. Це стосується загальних правил. Якщо держава-терорист може видавити такий виняток у санкціях, то яких винятків вона захоче завтра?", — зазначив він.

За словами Зеленського, поступка спонукає Росію взагалі припинити постачання газу до Європи.

"Тепер можна не сумніватися, що Росія спробує не просто максимально обмежити, а таки повністю припинити у найгостріший момент постачання газу в Європу. Саме до цього тепер треба готуватися, саме це тепер провокується. Бо кожна поступка в таких умовах сприймається російським керівництвом як стимул для подальшого, сильнішого тиску. Звичайно, ще можна переглянути це рішення про одну турбіну", — сказав він.

Президент наголосив, що рішення Канади є небезпечним прецедентом.

"Причому небезпечне не лише для України, а для всього демократичного світу. Рішення про санкційне виключення сприйматимуть у Москві як прояв слабкості", — сказав Зеленський.

Нагадаємо, російський газовий монополіст "Газпром" у середині червня помітно скоротив постачання газу до Німеччини трубопроводом "Північний потік-1", пояснивши це затримкою з ремонтом обладнання, яким займається німецький концерн Siemens.

Німецький концерн Siemens підтвердив, що причиною значного скорочення постачання газу через газопровід "Північний потік-1" є ремонт турбіни компресорної станції. Санкції, введені проти "Газпрому", не дають змоги повернути до Європи турбіну з канадського підприємства, де проходив її капітальний ремонт. Siemens Energy відкидає звинувачення з боку Росії в тому, що постачання газу до Німеччини довелося скоротити через несвоєчасне обслуговування турбін.

"Оператор ГТС України" та НАК "Нафтогаз України" направили звернення до Міністерства економіки Німеччини та регулятора BNetzA щодо припинення наданих раніше винятків у законодавстві для газопроводу "Північний Потік-1".

10 липня стало відомо, що Канада, незважаючи на санкції, погодилася передати Німеччині турбіну Siemens, необхідну для відновлення повноцінної роботи російського газопроводу "Північний потік". Водночас Канада оголосила про посилення санкцій проти Росії.

Україна закликала владу Канади скасувати це рішення.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua