• USD 29.3
  • EUR 29.8
  • GBP 34.8
Спецпроєкти

Росія хоче затягнути війну, окопується і влаштовує "бучі", — Резніков

Російське керівництво намагається затягнути військові дії в Україні, зміцнюючи позиції та тероризуючи населення на окупованих територіях

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив міністр оборони Олексій Резніков, виступаючи у Раді закордонних справ ЄС на рівні міністрів оборони, передає "ДС" із посиланням на "Укрінформ".

"За багатьма ознаками Росія здійснює підготовку до ведення довготривалої військової операції. Війна переходить у затяжну фазу. Ми бачимо, як на Херсонщині, у Запорізькій області російські окупанти активно здійснюють інженерні та фортифікаційні роботи, щоб за необхідності перейти до оборони", — зазначив Резніков. .

Враховуючи це, він насамперед наголосив на необхідності недопущення нових жертв серед військових та цивільних.

"Кожен день війни приносить жертви серед наших військових та величезні страждання цивільного населення. Особливо – на тимчасово захоплених Росією територіях. Весь світ бачив, що відбулося у Бучі. Такі самі "бучі" зараз відбуваються скрізь, де стоять російські війська. Наших людей викрадають, катують, вбивають", — сказав Резніков.

Він також констатував, що війна руйнує українську економіку, з кожним днем ​​зростає потреба в ресурсах для відновлення.

"Затягування війни спричиняє ризик глобальної продовольчої кризи, а також чергової міграційної кризи. З огляду на це ми хочемо перемогти ворога і звільнити наші території у найкоротший термін. Не дати Росії затягнути конфлікт. Тому ми дуже зацікавлені отримувати міжнародну допомогу, купувати зброю максимально швидко та у потрібних кількостях. Нам потрібні танки, бронемашини, засоби ураження на довгих дистанціях (MLRS, важка артилерія, авіація, ракети). Ми прагнемо зберегти життя наших людей", — наголосив Міністр оборони.

Водночас, за словами Резнікова, "ми бачимо потребу підвищити ефективність міжнародної допомоги за рахунок кращої координації зусиль усіх партнерів".

Як повідомляла "ДС", згідно з даними Програми розвитку ООН, якщо війна в Україні затягнеться, то дев'ять із десяти українців, ймовірно, можуть опинитися на межі бідності.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua