• USD 36.5
  • EUR 39.7
  • GBP 46.1
Спецпроєкти

Росія кидає всі резерви на Сіверодонецьк та депортувала частину мешканців: українці контратакують

Російська армія "кидає всі свої резерви" на захоплення Сіверодонецька та депортувала частину населення міста. Українські війська, ймовірно, більше виснажені, проте контролюють половину міста і зберігають гнучкість для контратак

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив зокрема голова ОВА Луганщини Сергій Гайдай, передає "ДС" з посиланням на CNN.

Раніше росіянам вдавалося захопити більшу частину міста, але тепер наші військові відтіснили їх

За словами Гайдая, росіяни намагалися знести мости, "щоб ми не могли дати підкріплення нашим хлопцям, які перебувають у Сіверодонецьку, які обороняють Луганщину… Вони справді бояться, що успіх наших захисників розвиватиметься, а це може бути, якщо вчасно будуть забезпечені боєприпаси, зброя та підкріплення — це перше, чого вони бояться".

Зараз українські сили контролюють близько половини Сіверодонецька.

Гуманітарна ситуація в регіоні складна, оскільки неможливо ні евакуювати людей, ні підвезти до Сіверодонецька гуманітарну допомогу. Єдині населені пункти, куди можна доставити гуманітарний вантаж — продукти, ліки — це Лисичанськ та Гірське.

Зазначається, що російська армія стріляє по евакуаційних автобусах.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) вважає, що російські сили все ще можуть захопити Сіверодонецьк та Лисичанськ, проте українська оборона залишається сильною на цій ключовій позиції.

Українські військові успішно стримують спроби РФ оточити позиції на Луганщині та відбивають лобові атаки окупантів у Сіверодонецьку.

Водночас аналітики уточнюють, що українські війська, ймовірно, більш виснажені, ніж випливає з заяв голови ОВА Луганщини Сергія Гайдая.

Російські військові зосередили всі наявні в них ресурси на битві за Сіверодонецьк, щоб досягти скромних успіхів, натомість українські військові зберігають гнучкість, щоб не лише проводити локальні контратаки в інших місцях (наприклад, на північ від Херсона), а й проводити ефективні контратаки у Сіверодонецьку.

Також зазначається, що російські війська розпочали серію невдалих наступальних операцій на південний захід від Ізюма та в районі Лимана.

Керівник ВЦА Сіверодонецька Олександр Стрюк в ефірі телемарафону повідомив, що росіяни примусово депортували на окуповану територію частину населення міста, в якому тривають бої.

Відповідаючи на питання про кількість людей, які залишаються в місті, голова військової цивільної адміністрації зазначив, що до початку штурму російськими військами в Сіверодонецьку перебувало близько 13 тисяч населення.

"Враховуючи, що вже третю добу йдуть постійні вуличні бої, те населення, яке було, воно й залишається, за винятком невеликої частини, яку оркам вдалося вивезти з міста примусово на окуповану територію".

Нагадаємо, напередодні Стрюк також заявив, що українські військові вживають заходів для повернення Сєвєродонецька під повний контроль України і впевнені, що "все вдасться".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua