• USD 36.5
  • EUR 39.7
  • GBP 46.3
Спецпроєкти

Росія може готувати диверсію на "Турецькому потоці", — МЗС

Росія продовжує вдаватися до енергетичного шантажу та може організувати диверсію на газопроводі "Турецький потік"

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Міністерства закордонних справ України, повідомляє "ДС".

"Україна систематично попереджає партнерів про терористичні плани Росії щодо енергетичної інфраструктури… Україна веде постійний моніторинг російських дій, які мають ознаки підготовки до втілення цієї стратегії, та інформує партнерів про них", — йдеться у повідомленні.

"Частиною цієї стратегії Кремля є нав’язливі звинувачення України та інших західних країн в нібито плануванні чи здійсненні якихось дій проти енергетичної інфраструктури. Україна категорично відкидає такі звинувачення і закликає партнерів не піддаватися на маніпуляції та спроби Росії звинуватити інших у власних терористичних діях. Це інформаційне прикриття зловмисних планів самої Росії", — зазначили у відомстві.

У МЗС наголосили, що президент Володимир Зеленський публічно попередив про підготовку Росії до можливого пошкодження росіянами української газотранспортної інфраструктури на території самої РФ для примусу Німеччини до запуску газопроводу "Північний потік 2".

"Ми також володіємо даними щодо можливих аналогічних планів Росії щодо "Турецького потоку"", — підкреслили в МЗС.

На думку дипломатів, запобігти енергетичному тероризму допоможе жорстка позиція, яка виключає запуск "Північного потоку 2" та зняття антиросійських санкцій.

Як повідомляла "ДС", президент України Володимир Зеленський вважає, що Росія може завдати удару по українській газотранспортній системі і вимагати від Європи запустити "Північний потік-2".

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua