• USD 36.6
  • EUR 39.8
  • GBP 44.9
Спецпроєкти

Росія – ворог для двох третин європейців: у ЄС провели опитування

Дві третини жителів Європейського Союзу вважають Росію супротивником своїх держав

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це свідчать результати опитування, опубліковані Європейською радою з міжнародних відносин, повідомляє "ДС".

Згідно з ними, найсильніша позиція щодо Росії-противника в Данії — 82%. За нею слідує Естонія та Польща (по 79%), Британія (77%), Німеччина (69%), Іспанія (65%), Франція (59%), Португалія (57%) та Італія (54%). У Румунії лише 44% опитаних вважають Росію супротивником.

Політологи Іван Крастєв та Марк Леонард, які й представили цю доповідь, кажуть, що війна в Україні призвела до створення трьох блоків у Європі.

Перший блок – "північних і східних яструбів", до яких належать Естонія, Польща, Данія та Британія. У цих країнах більшість людей рішуче підтримують цілі Києва у війні. Другий блок – "неоднозначний Захід". Він умовно складається з Франції, Німеччини, Іспанії та Португалії.

Там думки про те, як має закінчитись війна, розділилися.

І, нарешті, третій блок – "слабкі південні ланки", до яких належать Італія та Румунія. Вони хочуть, щоб війна закінчилася швидше, навіть якщо це спричинить територіальні втрати для України.

Нагадаємо, згідно з нещодавнім опитуванням Eurobarometer, 65% жителів Європейського Союзу підтримують постачання в Україну озброєння.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua