• USD 36.6
  • EUR 35.2
  • GBP 39.4
Спецпроєкти

Росія збирається підключити Запорізьку АЕС до Криму

Росія почала реалізовувати план щодо підключення ЗАЕС до російської енергосистеми та відключення її від української

ЗАЕС
ЗАЕС
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив президент "Енергоатома" Петро Котін в ефірі телемарафону, передає "ДС".

Котін пояснив, що росіяни спробують відключили від Запорізької АЕС окуповані регіони півдня України, а потім провести електромережу з Криму.

"Персонал Росатома передав на станцію спеціальну програму з перепідключення ЗАЕС до Криму. Передумовою цієї програми є пошкодження ліній зв’язку ЗАЕС з енергосистемою України. Щоб перемикнути ЗАЕС на Крим, їй потрібно загасити весь південь України — окуповані частини Херсонської та Запорізької областей.

Це прописано в програмі. Після цього вони починають знову заживлювати області від підстанції в Джанкої, поступово доходять до Каховської, а потім заживлюють ЗАЕС. Після чого її (ЗАЕС, – "ДС") неможливо вже буде під'єднати до української енергосистеми, вона залишиться на російській частоті.

Це їхній план, і вони почали його реалізувати", — сказано у повідомленні.

За його словами, реалізація цього плану полягає в тому, що протягом трьох днів пошкоджено три лінії ЗАЕС, і вона зараз працює з видачею в одну лінію.

Як писала "ДС", російські окупанти внаслідок обстрілу 5 серпня серйозно пошкодили азотно-кисневу станцію на Запорізькій АЕС. За даними ГУР Міноборони, станцію ще й замінували.

Міністерство охорони здоров'я нагадало алгоритм дій у разі радіаційної аварії на тлі загострення ситуації навколо Запорізької АЕС.

Станом на 8:00 8 серпня 2022 р. Запорізька АЕС працює з ризиком порушення норм радіаційної та пожежної безпеки.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua