• USD 36.6
  • EUR 39.2
  • GBP 45.6
Спецпроєкти

У Мінінфраструктури заявили про критичну ситуацію із "зерновою угодою"

Росіяни навмисно блокують експорт зерна з України Чорним морем, що вже призвело до критичної ситуації

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Юрій Васьков у коментарі The Guardian, передає "ДС".

За словами чиновника, сьогодні, 11 квітня, представники Росії, ООН та Туреччини не проводили інспекції суден з українським зерном, які вони мають виконувати у рамках "зернової угоди".

Він уточнив, що Україна подала назви трьох суден для перевірки. Але росіяни їх викреслили та подали інші судна з поточної черги. Через такі дії представників країни-агресора жодне судно не змогло продовжити свій шлях, що рівносильне блокаді з боку Москви.

"Сьогодні ми маємо критичну ситуацію. Росіяни порушили умови Чорноморської зернової ініціативи. Вони вирішили в односторонньому порядку змінити плани українських портів. Це неприйнятно", — наголосив заступник міністра.

Васьков розповів, що у разі продовження подібних дій росіян ціни на продовольство можуть зрости на 15%. Це змусить українських фермерів знову накопичувати зерно, як минулого року, через що їм загрожують фінансові труднощі.

Нагадаємо, 18 березня віцепрем’єр-міністр Олександр Кубраков повідомив про продовження зернової ініціативи на 120 днів.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua